logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wyjątkowe narodziny w bydgoskim ZOO – wybieramy imię dla lamy
Ogród zoologiczny w Bydgoszczy ma podwójną okazję do świętowania -w ciągu tygodnia powitał dwóch czworonożnych mieszkańców. Mała antylopa to Gaspar, a imię dla nowo narodzonej lamy do jutra (07.06) mogą wybrać bydgoszczanki i bydgoszczanie oddając swój głos na portalu społecznościowym ogrodu zoologicznego.


W poniedziałek (3.06) na świat w bydgoskim zoo przyszła samica lamy, córka Fiony i Shreka. Maleństwo ma o rok starszą siostrę Felicję. Bydgoszczanie i bydgoszczanki zamieścili w komentarzach na Facebooku ogrodu zoologicznego kilkadziesiąt propozycji na imię dla maluszka. Opiekunowie działu kopytnych wybrali 3 propozycje: Brownie, Prażynka, Plamka oraz podali własną - Delicja. Pracownicy ogrodu proszą teraz o głosowanie, które imię spośród 4 wybranych podoba się najbardziej miłośnikom zwierząt i zostanie nadane maluchowi. Głosy można oddawać do jutra (07.06) do godz. 8:00, szczegóły TUTAJ.

Neli i Gabonowi, czyli nialom grzewiastym z bydgoskiego zoo narodziło się także maleństwo. 29 maja na świat przyszedł Gaspar. Maluch w jasnobrązowym ubarwieniu skradł serca internautów, kiedy ogród zoologicznym w Myślęcinku pochwalił się tą wiadomością na Facebooku. Niala grzywiasta to średniej wielkości antylopa. Dietę niali stanowią liście, pąki, młode pędy, kwiaty i owoce drzew oraz krzewów.

Fot. Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

Wieczór marzeń w bydgoskim Zoo. Darmowe wejścia dla dzieci
Dostępne są jeszcze darmowe wejściówki na „Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w ZOO”, który odbędzie się w Myślęcinku w piątek (7 czerwca), szczegóły TUTAJ. Impreza skierowana jest do dzieci przewlekle chorych, z niepełnosprawnością oraz ich rodzin. Wieczór marzeń to nie tylko festyn z zabawami i uciechami dla najmłodszych, ale przede wszystkim możliwość bliższego poznania ogrodu zoologicznego. Zaproszenia są dostępne aż do wyczerpania. Przed odebraniem warto skontaktować się z kasą zoo: 52 328 00 09 (wew. 16).

Warto wiedzieć

Myślęcińskie zoo jest jednym z nielicznych w skali całego kraju ogrodów zoologicznych specjalizujących się w hodowli rodzimych zwierząt. Zajmuje teren 14 ha w południowej części Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Prezentowanych jest tutaj ok. 1000 zwierząt przedstawicieli 204 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców, w tym 92 gatunki zwierząt egzotycznych i 60 gatunków rodzimej fauny objętych ochroną ścisłą. Na dużych wybiegach fosowych prezentują się ssaki kopytne i duże drapieżniki, w dobrze urządzonych wolierach zobaczyć można krajowe gatunki ptaków drapieżnych, sów, ptaków grzebiących, krukowatych i wodnych. W centralnej części zoo położony jest piękny staw z wyspą, którą zamieszkują wolne ptaki wodne. W klatkach wzdłuż alejki małego koła zamieszkały małe drapieżniki. Bydgoski Ogród Zoologiczny posiada także liczną kolekcję krajowych gadów, płazów i ryb, które można oglądać w pawilonie Akwarium Terrarium. Tam także prezentowane są wybrane gatunki płazów i gadów egzotycznych – przedstawicieli środowisk pustynnych i stepowych oraz lasu tropikalnego. W swojej kolekcji zoo posiada również ekspozycję z bezkręgowcami. Specjalnie dla dzieci pomyślane zostało mini zoo, dające możliwość najmłodszym bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Jednak zoo w Myślęcinku to nie tylko zwierzęta. Na dzieci czeka bowiem bezpieczny i sprawiający mnóstwo radości plac zabaw a tuż obok znajdują się punkty gastronomiczne. Od maja do sierpnia ogród otwarty jest codziennie w godz. 9.00-19.00, kasa (w godz. 9.00-18.30).