logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wieczór marzeń w bydgoskim Zoo
Jak co roku, w pierwszy piątek czerwca bydgoskie Zoo w Myślęcinku organizuje „Wieczór marzeń”. Impreza skierowana jest do dzieci przewlekle chorych, z niepełnosprawnością oraz ich rodzin. Wieczór marzeń to nie tylko festyn z zabawami i uciechami dla najmłodszych, ale przede wszystkim możliwość bliższego poznania ogrodu zoologicznego. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Zoo.


W piątek, 7 czerwca bydgoskie Zoo zaprasza wszystkie dzieci z niepełnosprawnością i przewlekle chore wraz z rodzinami na „Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w Zoo”. Organizując to wydarzenie Myślęcinek włącza się tym samym w ogólnoświatową akcję, która zawsze przeprowadzana jest w pierwszy piątek czerwca. To wydarzenie jest wyjątkową okazją do zwiedzania Ogrodu Zoologicznego w inny, niż na co dzień sposób, ponieważ tego dnia na gości czeka wiele atrakcji, które dostępne są wyłącznie w wieczór marzeń. - Podczas zwiedzania Zoo nasi goście spotkają się oko w oko z wybranymi gatunkami bezkręgowców. Poza tym będą mogli przyjrzeć się z bliska takim eksponatom jak np. poroża, wylinki, pióra. Ponadto zaprosimy na pokazowe karmienia zwierząt, a Brave Dogs - szkolenie psów Bydgoszcz, przygotuje pokazy z psami.  Natomiast nasz partner Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Bydgoszczy, umili czas grami i zabawami – informują organizatorzy.
 
Bezpłatne zaproszenia (za okazaniem legitymacji o niepełnosprawności) będą wydawane od 15 maja do 5 czerwca lub do wyczerpania zaproszeń w kasie ZOO w godzinach od 9:30 do 18:00 (od poniedziałku do piątku) lub od 9:00 do 11:00 (sobota - niedziela).
 
Gdzie? – Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy, ul. Gdańska 173-175
Kiedy? – 7 czerwca (piątek)
Godzina? - 16:30-19:00
 
Warto wiedzieć

„Dreamnight at the Zoo” to charytatywna akcja skierowana do dzieci przewlekle chorych, z niepełnosprawnością  oraz ich rodzin. Jako pierwsze, Zoo w Roterdamie zainicjowało doroczny wieczór „otwarcia zoo” dla dzieci z dziecięcego Szpitala Zofii w 1996 roku. Pierwsza edycja skierowana była do dzieci chorych na raka. Zaproszono 175 dzieci wraz z rodzinami, braćmi i siostrami. W następnych latach coraz liczniejsza rzesza europejskich ogrodów zoologicznych zaczęła gościć bezpłatnie chore dzieci i ich rodziny. Bydgoski Ogród Zoologiczny przystąpił do tej akcji w 2005 roku i tak co roku, w pierwszy piątek czerwca wita dzieci wraz z rodzinami na swoim terenie. Obecnie wieczór ten organizuje ponad 260 placówek, w najdalszych zakątkach świata.