
69. sezon artystyczny Opera Nova otworzy „Zemsta nietoperza” w reżyserii Grzegorza Bonieckiego i pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa. Jest to najstarsza pozycja w repertuarze bydgoskiej sceny operowej, grana od 30 lat. Nieśmiertelne dzieło Johanna Straussa do obejrzenia od 11 do 14 września br. w Operze Nova.
Spektakl „Karnawał zwierząt” to wspaniała lekcja muzyki dla najmłodszych melomanów, którzy - słuchając pięknej bajki - uczą się rozpoznawać brzmienie instrumentów muzycznych: kwintetu smyczkowego, instrumentów dętych i fortepianów. „Karnawał zwierząt” skomponowany został przez francuskiego kompozytora oraz wirtuoza fortepianu i organów, a także dyrygenta własnych utworów Camille’a Saint-Saëns'a i stanowi najbardziej rozpoznawalny utwór spośród jego kompozycji.
- 16-17.09 – godz. 12:00
- 23.09 – godz. 12:00 lub 16:00
- 24.09 – godz. 12:00
- 30.09 – godz. 12:00
W balecie „Carmen” Johan Inger przenosi słynną operę Bizeta do fascynującego świata tańca, by na nowo spojrzeć na historię niebezpiecznej namiętności. „Carmen”, dzięki pełnemu namiętności dramatowi na podstawie noweli Prospera Meriméego i muzyce jednej z najsłynniejszych oper, do dziś rozpala emocje. Aby sprostać wyzwaniu zmierzenia się z legendą tak mocno zakorzenioną w hiszpańskiej kulturze, Johan Inger zdecydował się ukazać swoją bohaterkę oczami dziecka. Świeże spojrzenie Johana Ingera na klasyczną opowieść o uwodzeniu i obsesji przenosi XIX-wieczną operę Georges’a Bizeta do współczesnego świata, prezentując zapierający dech w piersiach spektakl baletowy. Choreografia Ingera łączy ruch współczesny z klasycznym, co daje wyjątkowo mocny efekt.
26-27.09 - godz. 19:00
28.09 – godz. 18:00
Szczegółowy repertuar dostępny jest TUTAJ.
Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne 2025/2026
Z kolei na przełomie 2025 i 2026 roku na scenie Opery Nova zaplanowano widowiskowe koncerty Sylwestrowo-Noworoczne, których w tej edycji będzie aż 9:
- 28.12.2025 o godz. 18:00
- 29.12.2025 o godz. 19:00
- 30.12.2025 o godz. 19:00
- 31.12.2025 o godz. 16:00 i 20:00
- 1.01.2026 o godz. 17:00
- 2.01.2026 o godz. 16:00 i 20:00
- 3.01.2026 o godz. 19:00.
Szczegółowe informacje na tematów koncertów dostępne są TUTAJ. Bilety dostępne są online i w kasie biletowej w Dziale Obsługi Widzów.
Warto wiedzieć:
Trwają przygotowania do najbliższej premiery opery Karola Szymanowskiego „Król Roger”. Robert Bondara, reżyser i choreograf, jest po pierwszej z serii prób z baletem. Odczytuje libretto Iwaszkiewicza i Szymanowskiego jako historię człowieka obarczonego brzemieniem władzy, posiadającego wszystko, a jednocześnie samotnego i uwikłanego w sieć zależności. Widzowie otrzymają pogłębiony psychologicznie portret dojrzałego mężczyzny poszukującego prawdy o sobie samym, wewnętrznej wolności. Bondara pracuje z ekipą realizatorów, z którą stworzył dla Opery Nova rok temu „Orfeusza i Eurydykę”. Spodziewajmy się zatem niebanalnej, fascynującej wizji scenicznej. Jak mówi reżyser „Król Roger” powinien i szokować i oczarować publiczność. Premiera 8 listopada br. o godz.19:00.