logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Weekend w mieście / 16-18.07
Jak co piątek prezentujemy listę weekendowych wydarzeń w mieście. W najbliższy lipcowy weekend będzie bardzo muzycznie, obejrzymy film, trochę poćwiczymy i pozwiedzamy. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych bydgoszczan.


MUSIATOWICZ W ŚWIATŁOWNI
16 lipca, godz. 18:00 / Światłownia
Jacek Musiatowicz to wokalista, gitarzysta, autor tekstów, poeta i kompozytor. Laureat nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej za wybitną osobowość twórczą w 1997 roku. Z kolei Michał Musiatowicz to solowy gitarzysta, muzyk.Jego umiejętności docenił sam amerykański gitarzysta Neil Zaza. Artyści są w trakcie nagrywania materiału na kolejną płytę Jacka Musiatowicza „Spacer po Kamieniach” i jeśli zdążą z produkcją przywiozą ją ze sobą do Światłowni jako super premierę. Start o godz. 18:00.

NOCNY KOCHANEK W MYŚLĘCINKU
16 lipca, godz. 20:00 / Wakepark Bydgoszcz, Myślęcinek
Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Najnowszy album zespołu - "Randka w Ciemność" wyróżniony został najważniejszą muzyczną nagrodą w kraju - Fryderykiem. Ich koncert już w najbliższy piątek o 20:00 w Wakeparku.

HAPPYSAD W LLOYDZIE
16 lipca, godz. 20:00 / Fabryka Lloyda
16 lipca w ramach cyklu "Letnie dźwięki" na bydgoskiej scenie Fabryki Lloyda wystąpi zespół "Happysad". Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. Bilety w sprzedaży na portalu goingapp.pl oraz empik.com.

KINO PLENEROWE NAD BALATONEM
16 lipca, godz. 21:00 / Plaża nad Balatonem
W piątkowe wieczory widzimy się nad Balatonem, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy mogą całkowicie za darmo obejrzeć najróżniejsze europejskie i amerykańskie produkcje kinowe w ramach kina plenerowego. To projekt zaproponowany i przegłosowany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W najbliższy piątek na ekranie zobaczymy amerykański dramat „Podły, okrutny, zły”.

ROZKWITAMY – LETNI MARATON JOGI 
17 lipca, godz. 8:00 / Fabryka Lloyda
Fabryka Lloyda zaprasza na Letni Maraton Jogi, który odbędzie się w najbliższą sobotę i potrwa aż 5 godzin. To dobra opcja, jeśli chcecie zacząć dzień aktywnie, z pozytywnym nastawieniem i zrelaksować swoje ciała i umysły po ciężkim tygodniu pracy, a dodatkowo poznacie podstawowe zasady zdrowego i szczęśliwego życia według jogi klasycznej, bo maraton przewiduje także warsztaty. Spotkanie jest płatne i wymagane są wcześniejsze zapisy. 

JOGA NA TRAWIE
17 lipca, godz. 10:00 / Park Kochanowskiego
Joga na trawie to cykl darmowych zajęć, które odbywają się na świeżym powietrzu w każdą sobotę wakacji. Spotkania są prowadzone przez różnych instruktorów jogi. Spotykamy się zawsze w Parku Kochanowskiego przy filharmonii. Wystarczy wziąć ze sobą matę lub kocyk, wodę i obowiązkowo dobry humor. 

KIERUNEK WYCIECZKA
17 lipca, godz. 10 i 17 / Plac przed Filharmonią Pomorską
Projekt Zabytek już w najbliższą sobotę zaprasza na kolejny spacer z cyklu Kierunek Wycieczka. Tym razem przewodnik zabierze ochotników na spacer po Dzielnicy muzycznej i na Sielankę. Poznacie historię tych miejsc i osoby z nimi związane. Nie zabraknie opowieści o zieleni znajdującej się na tym obszarze, a także o pomnikach znajdujących się w parku. Zbiórka na placu przed Filharmonią Pomorską o godz. 10:00 lub 17:00 (dwa terminy, ta sama trasa).

FESTIWAL AZJATYCKI
17 i 18 lipca, godz. 11:00 / Focus mall
Wyjątkowy Street Food! Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? W Bydgoszczy zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków. Centrum Handlowe Focus zaprasza na Festiwal Azjatycki, który potrwa przez całą sobotę i niedzielę. 

KLAUN I MUZYKA W CENTRUM MIASTA
17 i 18 lipca, godz. 12:00 i 16:00 / Stary Rynek
W każdy weekend wakacji zapraszamy na koncerty i spotkania z klaunami na bydgoskim Starym Rynku. Zadbaliśmy o muzyczny klimat w samym centrum i zaprosiliśmy do koncertowania zarówno studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW jak i lubiane przez bydgoszczan kapele podwórkowe: Cynamony oraz Bydgoska Ferajnę. Nie zabraknie również  jazzowych rytmów, muzyki filmowej oraz pokazów grupy Mimezis. Zapraszamy na Stary Rynek w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 oraz  16.00.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM
17 i 18 lipca, godz. 12:30 / Bydgoskie Centrum Informacji
Weekend to wspaniała okazja do poznania bydgoskich atrakcji turystycznych i zabytków oraz do posłuchania ciekawych historii, legend i anegdot. Przewodnik turystyczny zabierze Was na wycieczkę po Starym Mieście (sobota) lub Śródmieściu (niedziela). Zbiórka o 12:30 przy Bydgoskim Centrum Informacji. Liczba miejsc ograniczona.

NIEDZIELNY FRYMARK
18 lipca, godz. 10:00 / Plac przed BCF
FryMARK to cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem. Spotykamy się w każdą niedzielę w samym centrum Bydgoszczy - na ul. Gdańskiej 8, na placu przed Bydgoskim Centrum Finansowym. Możecie tam  skorzystać z licznych degustacji, pobawić się smakiem, odkryć nowe produkty i upodobania swoich kubków smakowych oraz zrobić zakupy u lokalnych gospodarzy i twórców. Wstęp wolny.

WAKE YOUR FLOW 
18 lipca, godz. 11:00 / Wakepark Bydgoszcz, Myślęcinek
Lato, słońce, gorący piasek, woda, grill i znajomi, a do tego trochę yogi, gimnastyki i zabawy na wake'u. Wakepark Bydgoszcz zaprasza na wydarzenie „Wake your flow”. Startujemy o 11.00 zajęciami z hatha yogi na poranny rozruch. Później pole dance, stretching i na zakończenie relaks przy grillu.

RZEKA MUZYKI 
18 lipca, godz. 19:00 / Amfiteatr przy Operze Nova
Po dwuletniej przerwie wróciła Rzeka Muzyki, czyli cykl bezpłatnych koncertów na wodzie. W najbliższą niedzielę zaśpiewa dla nas Mikołaj Macioszczyk, uczestnik programu „The voice of Poland”. Start koncertu o godz. 19:00 w amfiteatrze przy Operze Nova. Liczba miejsc, w związku z pandemią, jest ograniczona.