logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ulica Mostowa zamknięta, wkrótce rusza świąteczny jarmark
Od czwartku (6 grudnia) zamknięta dla ruchu jest ul. Mostowa oraz pl. Teatralny. Za tydzień na tych ulicach i moście Staromiejskim im. J. Sulimy-Kamińskiego rusza bożonarodzeniowy jarmark.


Dla ruchu zamknięte są ulice Mostowa i plac Teatralny (od Grodzkiej do Focha). Wyjazd ze Starego Miasta możliwy jest ulicami Grodzką i Przy Zamczysku. W związku z tym odwrócono też kierunek ruchu na ul. Grodzkiej pomiędzy Mostową i Rybim Rynkiem.Do przyszłego weekendu  wjazd na zamknięte ulice możliwy będzie  całodobowo dla pojazdów służb miejskich oraz zaopatrujących Jarmark Bożonarodzeniowy i czasowo w godz. 08:00-11:00 obsługujących banki przy Placu Teatralnym. Od piątku (14 grudnia) wprowadzone zostaną kolejne zmiany ograniczające wjazd na teren jarmarku. Dojazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów zaopatrzenia  w godzinach od 8-11 i 20-22. Ograniczony ruch na Mostowej ze względów bezpieczeństwa obowiązywać będzie również w okresie sylwestrowo-noworocznym. Więcej szczegółów znajduje się na stronie ZDMIKP.

Świąteczny klimat

Tegoroczny jarmark odbędzie się w dniach 14-23 grudnia. Planowane godziny funkcjonowania: 13.00-20.00. Obecnie trwa montaż ozdób na moście J. Sulimy-Kamińskiego  i drewnianych domków handlowych. W tym roku most będzie po raz pierwszy udekorowany m.in. stylizowanymi żarówkami w trzech rzędach, które rozwieszono po każdej stronie. Pojawią się tez świetlne bramy, które zaproszą nas do wejścia w świat jarmarku świątecznego. Świąteczny wystrój zyskał  już plac Teatralny. Więcej informacji o jarmarku znajduje się w tekście „Magia bydgoskich świąt - będzie jarmark na Mostowej, Mikołaj z Laponii i karuzela wiedeńska”.