logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ulica Chodkiewicza z dobrą architekturą
Zmodernizowaną ulicę Chodkiewicza zdobić będzie coraz więcej budynków. Trwa remont i rozbudowa 100-letniego gmachu dawnego sierocińca przy ul. Chodkiewicza 32. Obiekt ma służyć policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Wzdłuż ulicy powstają też kolejne atrakcyjne budynki mieszkalne.


Prace przy dawnym sierocińcu rozpoczęły się jesienią. Projekt przewiduje wykonanie szeregu prac związanych z kompleksową  termomodernizacją obiektu pochodzącego z 1914 roku. Do tej pory rozebrano zbędne przybudówki, wymieniono stolarkę okienna oraz rozpoczęto pracę przy instalacjach wewnętrznych. W trakcie inwestycji gmach zyska też nową, elegancką elewację.

Na realizację zadania Komenda Wojewódzka Policji  w Bydgoszczy uzyskała dofinansowanie unijne w wysokości 7,3 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie prac, które prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków, planowane jest na grudzień 2020 roku.
Po drugiej stronie ulicy, naprzeciw obiektów UKW, trwa również rozbudowa osiedla City Park. Powstaje trzeci budynek, który uzupełni zabudowę między odrestaurowanym  obiektem wieńczącym róg z ulicą Sułkowskiego (z numerem 15) i wcześniej wybudowanym apartamentowcem. Powstanie tam łącznie 47 mieszkań i apartamentowców. Inwestorem jest firma IQ Development.

Nowoczesny budynek zwieńczy również połączenie ul. Chodkiewicza z przedłużeniem ul. Paderewskiego. Powstanie w nim około 70 mieszkań. Na elewacji dominować ma biel a część narożną przypominać ma cegłę, która będzie współgrać z budynkami, które budowano wzdłuż ulicy w pierwszej połowie XX wieku.   Inwestorem budynku „Sens” jest firma Budlex.

 

Nowe inwestycje uzupełniają wcześniejsze działania podjęte przez miasto, mające na celu przywrócenie ulicy Chodkiewicza estetycznego wyglądu. W 2016 roku zmodernizowana została ulica Chodkiewicza na odcinku od Sułkowskiego do Wyszyńskiego. W ramach tego zadania zmodernizowano torowisko i jezdnie, a wzdłuż ulicy zbudowano drogę rowerową, nowe chodniki i stylowe oświetlenie.  Wcześniej modernizowany był odcinek od Gdańskiej do Sułkowskiego. Oba zadania pochłonęły łącznie 40 mln zł.

Fot. Materiały inwestorów