logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Teatr Polski. Żuraw pomaga na budowie. Raport nr 6
Zajrzeliśmy na plac budowy w Teatrze Polskim. Rozebrany został stary dach, a wykonawca przygotowuje się do pierwszych prac przy nowym zadaszeniu. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć.


Przy al. A. Mickiewicza kontynuowane są jeszcze rozbiórki. Zniknęła już między innymi konstrukcja starego dachu. Trwają też przygotowania do wykonania nowego wieńca - konstrukcji na szczycie murów, na której oprą się dźwigary nowego zadaszenia.

Budowlańcy w tym celu rozstawiają rusztowania wokół gmachu. Wykonawca zamierza postawić konstrukcję dachu w okresie zimowym, jeśli tylko pozwoli na to pogoda. Ułatwiłoby to prowadzenie wielu kolejnych prac wewnątrz obiektu.

Nowa konstrukcja dachu będzie wyższa, co pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń na pomieszczenia biurowe i zaplecza. Drewniane krokwie zostaną zastąpione stalowymi dźwigarami. Dach będzie też zdecydowanie lepiej docieplony, co ograniczy zużycie energii niezbędnej do ogrzania obiektu.

Ustawiano również żurawia. Dźwig pomaga już transportować na zewnątrz budynku gruz, który znajdują się jeszcze we wewnątrz  gmachu. Po wywiezieniu gruzu rozpocznie się też wznoszenie nowej części budynku od strony południowej. Znajdzie się w niej między innymi winda, która ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.

Za prace odpowiada firma KWK Construction. Złożyła ona na etapie przetargu najkorzystniejszą ofertę. Wykonawca zadeklarował skrócenie czasu realizacji o dwa miesiące. Inwestycję częściowo zamierzamy finansować w oparciu o fundusze unijne i konieczne jest jej rozliczenie do końca przyszłego roku. Wartość całego przedsięwzięcia to 40 mln zł. Więcej informacji o zakresie całej inwestycji znajduje się w Raporcie nr 4.Ważne liczby:

  • Koszt inwestycji–39, 9 ml zł
  • Gwarancja 7 lat
  • Unijne wsparcie – 7 mln zł