logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Razem budujemy miasto
W ramach programu „Inicjatywa lokalna” (25/75) ruszył nabór wniosków na zadania , które realizowane będą w bieżącym roku. To sprawdzony i szybki sposób na utwardzenie wielu ulic, o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym. Składane są już pierwsze wnioski.


Z początkiem stycznia ruszył nabór wniosków na realizację inwestycji w ramach „Inicjatywy lokalnej”, które będą prowadzone w 2018 roku. Podobnie jak w poprzednim środki w ramach tego programu są  w pierwszej kolejności kierowane na projekty związane z infrastrukturą drogową. Warto podkreślić, że do tej pory zrealizowano wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniały wymogi formalne. Im wcześniej złożony wniosek, tym większe są szanse na jego realizację w danym roku budżetowym. Ponad 30 zadań było związanych z budową ulic lub innej infrastruktury drogowej.

W tym roku pierwsze działania w kierunku przebudowy swojej ulicy rozpoczęli między innymi mieszkańcy ul. Wieluńskiej w Myślęcinku. Zamierzają utwardzić ulicę  bez przejazdu  obsługującą około 30 posesji. Zespół ds. inicjatyw lokalnych czeka na kolejne zgłoszenia.

Program inicjatyw lokalnych polega na współdziałaniu mieszkańców oraz miasta. Stowarzyszenia bydgoszczan, którym uda się zebrać część środków na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na realizację inwestycji w bieżącym roku budżetowym. W ten sposób osiedlowe ulice, o niewielkim znaczeniu dla komunikacji mogą szybciej zyskać  nowe nawierzchnie lub zostać wyposażone w dodatkową infrastrukturę np. chodniki i miejsca postojowe.

Zadzwoń, napisz lub przyjdź!
Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z programu zapraszamy do kontaktu z Zespołem ds. inicjatyw lokalnych:

  • tel.  52 58 58 721 lub końcówka 329
  • mail: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl
  • adres: ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, II piętro, pok. 201