logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Półmetek wiosennego treningu do Rowerowej Stolicy Polski
Bydgoszcz po miesiącu treningu ma się czym pochwalić. Po pierwsze rowerzyści z Metropolii mają już na liczniku 200 tys. km. Jako organizator trzeciej edycji możemy ogłosić też pierwszy rekord: do walki o puchar Rowerowej Stolicy Polski stanęło już 47 miast, a mamy przeczucie, że to jeszcze nie koniec. Bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta po wielu unowocześnianiach jest gotowa do zainstalowania!


Rozgrzewka przed trzecią edycją ogólnopolskiego wydarzenia zalicza półmetek. Podium tym razem zajmuje nie Nowa Sól, a Metropolia Bydgoszcz z wynikiem 200 tys. przejechanych kilometrów. W sumie od pierwszego dnia wiosny cykliści w całym kraju przejechali z włączoną aplikacją Aktywne Miasta ponad 830 tys. kilometrów. To ogrom pozytywnych endorfin i niezły początek zabawy! Wiosna wkracza do nas powoli, a już niemal 9 tysięcy uczestników pedałuje i zalicza kolejne kilometry. Jesteśmy pod wrażeniem, jak „rowerowanie” wchodzi Polakom w krew.

Jeśli te liczby nie przekonują Was do włączenia się do zabawy i zainstalowania w swoich telefonach bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta może zachęci Was duch zdrowej i ekologicznej rywalizacji?

W poprzedniej edycji rękawice podjęły 44 miasta. W tym roku na 40 dni przed zabawą, swój udział potwierdziło aż 47 miast, a wiemy, że kolejne mają chrapkę na zdobycie zaszczytnego tytułu Rowerowej Stolicy Polski 2021. Zapisy wciąż trwają. Co więcej, w tym roku pojawiły się nowe kategorie, w których rywalizować będą miasta w zależności od swojej wielkości. Co to oznacza? Nadal miasta mają jednakowe szanse, a przejechane kilometry przeliczane są na liczbę mieszkańców. Jednak by podkręcić ducha zdrowej rywalizacji możemy powalczyć o minipuchary z podobnej wielkości miastami w całej Polsce.

Zanim walka zacznie się na poważnie, już teraz można dołączyć do oficjalnego treningu, który wystartował pierwszego dnia wiosny. Słoneczna aura sprzyja do przygotowania roweru do rozpoczynającego się sezonu, a także zadbania o swoją formę i dobre samopoczucie.

Biorąc udział w rowerowej rozgrzewce poznamy też nową odsłonę bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. W tym czasie warto śledzić aktualności, pojawiają się tam ciekawe konkursy od sponsorów. Więcej na www.aktywne.miasta.pl


Rowerowa Stolica Polski 2021 – trening miast w liczbach:
47 – liczba miast, które do dzisiaj zapisały się do rywalizacji
834.000 – liczba przejechanych kilometrów w całej Polsce
8.746 – liczba uczestników
202.241 – liczba przejechanych kilometrów przez rowerzystów z Metropolii Bydgoszcz
2.569 – liczba uczestników kręcących kilometry dla Metropolii Bydgoszcz