
Całe życie zawodowe był związany z bydgoską oświatą. Pracę nauczyciela historii, po ukończeniu studiów na kierunku historia na UMK w Toruniu, rozpoczął we wrześniu 1986 r. w Szkole Podstawowej nr 10, w której pracował do 2000r. Przez kolejne dwa lata pracował w Gimnazjum nr 16, a od 2002 r. na stanowisku dyrektora w V Liceum Ogólnokształcącym.
Był miłośnikiem historii, literatury fantasty oraz turystyki górskiej, ale przede wszystkim pedagogiem oddanym całym sercem młodzieży. Dbał o wszechstronny rozwój szkoły - budynek liceum przeszedł termomodernizację, wybudowany został basen Piąta Fala, szkoła zyskała imię wybitnego pianisty i męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. W trakcie uroczystości Dyrektor Siekierski podkreślał, że będzie propagował 5 najważniejszych wartości związanych z wielkim Artystą: szacunek dla nauki i pracy; empatię; wrażliwość na sztukę oraz patriotyzm. W tym duchu promował wśród licealistów m.in. honorowe krwiodawstwo i wolontariat oraz rozwijanie artystycznych pasji.
W roku szkolnym 2022/2023, dzięki staraniom Dyrektora, powstała pierwsza w Bydgoszczy klasa o profilu psychologicznym z elementami pedagogiki i logopedii.
Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany m.in. nagrodami, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Bydgoszczy oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Bliskim składamy wyrazy współczucia.