logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Odkrywaj Bydgoszcz z Kartą Turysty




Jesteś w Bydgoszczy po raz pierwszy i nie wiesz od czego zacząć? A może to nie Twoja pierwsza wizyta nad Brdą ale chcesz zobaczyć więcej? Karta Turysty to sposób na miasto w pigułce!


Bydgoską Kartę Turysty uruchomiliśmy niespełna dwa lata temu. Ma ułatwiać turystom zwiedzania miasta. 

- 2023 rok to drugi, pełny sezon Bydgoskiej Karty Turysty, produktu, który jest coraz bardziej popularny wśród turystów odwiedzających Bydgoszcz - ponad 800 zarejestrowanych wstępów z BKT i ponad trzykrotnie więcej sprzedanych pakietów (do maja, a sezon dopiero się rozpoczyna). Cieszy także, że wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne są partnerami tego projektu i wspólnie go rozwijają – w tym sezonie dołączyły m.in. Młyny Rothera oraz Apteka pod Łabędziem – dzięki czemu użytkownicy BKT mogą skorzystać z pełnej oferty turystycznej Bydgoszczy, w ramach jednego pakietu. Dodając do tego bilet na komunikację publiczną oraz zniżki u Partnerów, otrzymujemy kompleksowe narzędzie do zwiedzania miasta, choć trzeba pamiętać, że niektóre, popularne atrakcje trzeba dodatkowo rezerwować z wyprzedzeniem – mówi Leszek Woźniak, dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji. 

Dostępne są 3 pakiety, w zależności od preferencji odwiedzających: 

  • Pakiet zwiedzanie - pakiet uprawnia do skorzystania z 18 darmowych atrakcji dostępnych na terenie Bydgoszczy oraz wielu atrakcyjnych zniżek na poziomie 10 -20% do restauracji, kawiarni i innych obiektów będących Partnerami Bydgoskiej Karty Turysty.
  • Pakiet powitalny - pakiet powitalny otrzymują turyści korzystający z usług obiektów noclegowych, które są Partnerami Bydgoskiej Karty Turysty.
  • Pakiet zwiedzanie + komunikacja, dzięki któremu turysta będzie mógł również korzystać z transportu publicznego.

W tej chwili partnerami Bydgoskiej Karty Turysty jest 39 podmiotów, m.in. Apteka pod Łabędziem, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Bydgoskie Centrum Sztuki, Exploseum, lodowisko Torbyd, ogród zoologiczny w Myślęcinku i wiele innych.