logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

MAMMOGRAFIA DLA MIESZKANEK BYDGOSZCZY




bezpłatne badania mammograficzne w technologii cyfrowej


LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w technologii cyfrowej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. W 2026 roku po raz pierwszy w badaniu będą mogły uczestniczyć Panie, które urodziły się w 1981 roku. 

Na badanie zapraszamy kobiety w wieku od 45 do 74 lat: 
- co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi
- co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu
- co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi  pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie dostępna w miejscowości:

Bydgoszcz – przy markecie Kaufland, ul. Solskiego 5


24 marca w godzinach od 10.00 do 17.20 
25 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 
26 marca w godzinach od 9.00 do 16.10 
27 marca w godzinach od 8.30 do 14.30

Dlaczego warto: 
•    Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w profilaktyce raka piersi.
•    Systematycznie wykonywana pozwala wykryć zmiany w najwcześniejszym stadium rozwoju, które nie są wyczuwalne podczas samokontroli piersi. 
•    Wcześnie wykryty nowotwór jest niemal całkowicie wyleczalny. 
•    W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości udział w programie zapewnia krótką ścieżkę badań uzupełniających i postawienie diagnozy. 
•    Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Rejestracja:
•    pod nr tel. 22 880 90 80 (*3), 58 666 24 44
•    przez formularz elektroniczny
•    poprzez Internetowe Konto Pacjenta
•    przez kod QR

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Godziny badań mogą zostać zmienione wraz ze zwiększoną rejestracją.
Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie.

Zbadaj się i zyskaj spokój!