logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Już 27 tys. bydgoszczan skorzystało z lodowiska
Miejskie lodowisko Torbyd zostało otwarte miesiąc temu – od tego czasu na taflę weszło ponad 27 tys. bydgoszczan. Najliczniejszą grupę stanowią dzieci i młodzież.


Uroczyste otwarcie Torbydu trwało aż trzy dni – od 5 do 7 stycznia mieszkańcy mogli za darmo korzystać z tafli lodowiska, a także uczestniczyć w szeregu przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji. W ciągu tych trzech dni łyżwy na nogi założyło aż 6 tys. osób.

W sumie przez pierwszy miesiąc funkcjonowania miejskiej ślizgawki skorzystało z niej aż 27 tys. 626 bydgoszczan. 60 proc. stanowiły dzieci i młodzież, 25 proc. mężczyźni, a 15 proc. kobiety. W zajęciach szkolnych prowadzonych na Torbydzie od 15 stycznia wzięło udział 5 tys. 760 uczniów.

– Te liczby świadczą o tym, że inwestycja była bardzo oczekiwana przez mieszkańców – mówi prezydent Rafał Bruski. -  Sukces Torbydu pokazuje, że warto inwestować w obiekty sportowo-rekreacyjne i dlatego z konsekwencją przygotowujemy się do budowy nowych basenów i hal sportowych, które z pewnością również cieszyć się będą wielkim zainteresowaniem. 

Dużym zainteresowaniem cieszy się też wypożyczalnia – dotychczas skorzystało z niej 6 tys. 522 osób. 

Lodowisko Torbyd zostało zbudowane w nowoczesnej formie przypominającej lodowy kryształ. Powierzchnia wynosi 4605 m kwadr., a sama tafla ma wymiary 30 na 60 metrów. Jednocześnie mogą z niej korzystać 240 osoby. Natomiast trybuny mieszczą 300 widzów.
Budynek jest wyposażony w funkcje usługowe, m.in. szatnie z szafkami samoobsługowymi, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzalnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie medyczne, ogólnodostępne trybuny z uchylnymi siedziskami oraz restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.

Godziny otwarcia:
W dni powszednie Torbyd czynny jest w godzinach 8:00 – 22:00, w weekendy i święta w godzinach 9:00 -22:30 (w dni powszednie, podobnie jak w przypadku basenów, do godziny 14.00 ze ślizgawki korzystają uczniowie bydgoskich szkół. Od godz. 14.- Torbyd dostępny jest dla wszystkich chętnych).
Wypożyczenie łyżew - 8 zł
Ostrzenie łyżew - 10 zł
Zgubienie zegarka -100 zł
Bilety:
5 zł za 30 min i 20 groszy za każdą następna rozpoczętą minutę.
Bilety ulgowe: 3 zł za 30 minut i 15 groszy za każdą rozpoczętą minutę.
Obowiązuje też szereg zniżek, między innymi dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Dużej Rodziny oraz Bydgoskiej Karty Seniora.

Warto wiedzieć:
O innych inwestycjach związanych z obiektami sportowo-rekreacyjnymi czytaj w poniższych linkach:
ASTORIA
HALE SPORTOWE
HALA PRZY ZSE
BASENY