logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Fordońskie inwestycje mieszkańców
W Fordonie realizowane są kolejne inwestycje wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Powstają place zabaw, drogi rowerowe oraz miejsca do rekreacji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz zgłaszania kolejnych projektów do nowej edycji BBO.


Zakończyły się już prace przy przebudowie integracyjnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 65 na osiedlu Szybowników w Nowym Fordonie. Jest on wyposażany w szereg nowych urządzeń, które pozwalają na zabawę także dzieciom z niepełnosprawnościami. Został on podzielony na kilka stref zachęcających do aktywności na świeżym powietrzu oraz integrowania się młodych mieszkańców.

Na finiszu jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej na Andersa. Nowa trasa rowerowa ciągnie się od skrzyżowania ul. Andersa z ul. Kasztelańską aż za przystanek tramwajowy Bajka w rejonie ul. S. Duboisa. Wiedzie wzdłuż ulicy i torów tramwajowych, po stronie gdzie znajduje się Carrefour i wejścia do wind oraz schody na wiadukt na ul. Skarżyńskiego. Docelowa cała trasa ma prowadzić aż do ul. Akademickiej.

Na etapie odbiorów  jest budowa placu zabaw na ul. Okulickiego. Ukształtowanie terenu pozwoli wyposażyć go także w 2 rurowe zjeżdżalnie. Poza tym projekt przewiduje wyposażenie placu zabaw w huśtawki, zadaszoną piaskownice, ławki, kosze na śmieci i bezpieczną nawierzchnię przy urządzeniach.

Przygotowujemy się także do wymiany nawierzchni w hali pneumatycznej na osiedlu Bohaterów. W obiekcie przy ul. Piwnika-Ponurego mieszczącym tenisowe korty tenisowe ułożona zostanie syntetyczna trawa. Podpisana została już umowa z wykonawcą zadania. Wkrótce przekażemy mu plac budowy.

W Starym Fordonie przy ul. Targowisko powstaje natomiast minitężnia. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Do 6 czerwca trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo