logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Festiwal najmłodszych czytelników – ruszają LiterObrazki
Przed nami tydzień pełen inspirujących warsztatów, wystaw, spotkań z autorami i ilustratorami. Za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki. Wstęp jest wolny, na większość wydarzeń obowiązują zapisy.


Przygotowania do XII edycji naszego wydarzenia poświęconego książkom dla dzieci idą pełną parą. Już niebawem mury biblioteki zamienią się w przestrzeń poświęconą dzieciom, rodzicom oraz książkom, do których czytania powinniśmy zachęcać maluchy od pierwszych lat życia. 

Celem Festiwalu jest wywołanie pozytywnych skojarzeń z literaturą, które rozbudzi w dzieciach chęć do czytania. W końcu książki nie powinny kojarzyć się wyłącznie ze szkołą i przymusem do czytania – mówią organizatorzy. 

Atrakcje przygotowane w ramach „LiterObrazków” stają naprzeciw temu wyzwaniu. Jeśli jeszcze nie kochacie książek, po naszym festiwalu na pewno się to zmieni. Na odwiedzających będą czekać między innymi warsztaty plastyczne i literackie, spotkania autorskie, koncert i spektakl.

Warto nas odwiedzać każdego dnia festiwalu, który odbędzie się w dniach 29 maja-4 czerwca.  

Szczególnie zachęcamy do przybycia w weekend 3 – 4 czerwca. Właśnie wtedy będzie mieć miejsce prezentacja polskich wydawnictw, dla których książki dla dzieci to chleb powszedni.

Na większość wydarzeń obowiązują zapisy: od poniedziałku do piątku w godz. 07.30 – 15.00 pod nr tel. 52 33-99-227

Program Festiwalu TUTAJ

Festiwal organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy