logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Co robić w Bydgoszczy. Weekend 23-25 września
Przed nami pierwszy jesienny weekend. W Bydgoszczy nie będziemy się nudzić. Na co się wybrać? Oto nasze propozycje.


Święto miłośników fotografii analogowej
23-25 września (piątek, sobota, niedziela)
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej. W tym roku hasłem przewodnim głównej części prezentowanych wystaw w ramach  8. edycji Vintage Photo Festival jest Siła kobiet. Bohaterki zabiorą nas w podróż od Zakopanego, przez Iran po Himalaje. Festiwal potrwa od 23 września do 2 października. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w Młynach Rothera, Bydgoskim Centrum Sztuki, klubie Mózg, K-PCK, Muzeum Fotografii, Pałacu Młodzieży i Bibliotece. Więcej TUTAJ.

Przed nami Baśniowy Ogród Świateł
24-25 września (sobota, niedziela, godz. 20-23) / Park Kochanowskiego, Wyspa Młyńska
W weekend odbędzie się druga edycja Baśniowego Ogrodu Świateł czyli wydarzenia, podczas którego świetlne instalacje przejmą najpiękniejsze miejskie lokacje. W tym roku, po spektakularnym sukcesie ubiegłorocznego debiutu, Baśniowy Ogród Świateł rozrasta się, goszcząc nie tylko w przepięknym parku im. Jana Kochanowskiego, ale także na Wyspie Młyńskiej, czyli w miejscu, które jest najsłynniejszą wizytówką Bydgoszczy. Wstęp wolny. Mapy ogrodów TUTAJ.

Przejedź się zabytkowym autobusem
24-25 września (sobota, niedziela)
W sobotę i niedzielę zabytkowe autobusy kursować będą na specjalnej, bezpłatnej linii  z Błonia na Kapuściska. Przejazdy realizowane będą pomiędzy rozkładowymi kursami linii 53 i będą oznaczone jako 53 BBO. To gratka dla miłośników komunikacji. Warto skorzystać. Projekt wybrany został przez mieszkańców w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przejazd autobusem jest bezpłatny.

MCK zaprasza na Kino Dzieci
24-25 września (sobota, niedziela), Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego
Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Wydarzenie adresowane jest do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Impreza potrwa do 30 września. Bilety nabywać można w kasach Miejskiego Centrum Kultury oraz na bilety24.pl. Więcej TUTAJ

Premiera w Teatrze Kameralnym
24 września (sobota, godz. 16) / Teatr Kameralny, ul. Grodzka 14-16
W sobotę i niedzielę zapraszamy na premierę spektaklu "Opowieści z Narni". Widzowie, wspólnie z czworgiem rodzeństwa, przeniosą się do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. To będzie niezapomniana przygoda pełna zwrotów akcji, fantastycznych stworzeń i wyjątkowych bohaterów. Bilety nabywać można w kasach biletowych oraz na bilety24.pl.

Festiwal Muzyka w Willi Blumwego
24 września (sobota), Collegium Copernicanum
Festiwal to muzyczne spotkania z artystami najlepszej próby w lokalizacjach o ciekawej, historycznej przeszłości. Na inaugurację, 24 września w sali Copernicanum wystąpi Vadim Brodski, który z nami postanowił świętować 45. rocznicę wygrania Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Partnerował mu będzie pianista Bartłomiej Wezner. Obok ulubionych sonat Mistrza nie zabraknie utworów Wieniawskiego. Copernicanum: 24 września 2022 r. bilety w cenie: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy). O kolejnych koncertach piszemy TUTAJ.

Jesienny Kiermasz Ogrodniczy

24-25 września (sobota, niedziela), teren przed Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 59
Na miłośników zieleni czekają producenci oferujący różnorodny materiał roślinny do ogrodu, na działkę, czy na balkon. Kupić będzie można m.in. drzewka i krzewy owocowe, drzewka i krzewy ozdobne, formy pienne, cebule kwiatowe, byliny, trawy, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, wrzosy, róże, hortensje  i wiele innych. Ofertę roślinną uzupełnią m.in. miody oraz wyroby i potrawy regionalne. Kiermasz na świeżym powietrzu, w godzinach 10-17. Wstęp wolny.

Spędź niedzielę na sportowo

25 września (niedziela, godz. 12) / ul. Sielska 12b
Zapraszamy na Rodzinny Piknik Sportowy. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w olimpiadzie biegowej, a także szeregu innych dyscyplin sportowych. Dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji. Wśród nich są m.in. pokaz baniek mydlanych, fotobudka, balonowe figurki, warsztaty kreatywne, czy kolorowe warkoczyki. Piknik organizowany jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. O godz. 14 na boisko wybiegną samorządowcy Metropolii Bydgoszcz i lokalni dziennikarze. Po przerwie spowodowanej pandemią rozegrają Wielki Mecz Charytatywny. Wstęp wolny.