logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Muzyka w Willi Blumwego
Festiwal Muzyka w Willi Blumwego to 5 wyjątkowych koncertów w ciągu 10 dni – w tym roku w 3 lokalizacjach. Patronat nad imprezą objął prezydent Rafał Bruski. Bilety już w sprzedaży. Festiwal odbywa się w dniach 24 września – 4 października br.


Festiwal Muzyka w Willi Blumwego to wydarzenia w zabytkowej siedzibie Polskiego Radia PiK i innych przestrzeniach koncertowych na terenie miasta. Tegoroczna, V edycja Festiwalu odbędzie się w 3 lokalizacjach – w Teatrze Kameralnym, Sali Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Willi Blumwego. Wśród artystów, którzy wystąpią na festiwalu są m.in. Vadim Brodski, Bartłomiej Wezner, Marcin Masecki, Emanuel Salvador i Ronaldo Rolim. Koncerty odbywające się poza Studiem Koncertowym Radia PiK są biletowane.Tegoroczny cykl rozpocznie się 24 września br. koncertem „Vadim Brodski – 45 lat od wygranej na VII Międzynarodowym Konkursie Wieniawskiego w Poznaniu”. W programie Wieniawski, Beethoven, Grieg. Skrzypce – Vadim Brodski, fortepian – Bartłomiej Wezner. Tego koncertu wysłuchamy w Copernicanum UKW. Na zakończenie Festiwalu melomani wezmą udział w „Wieczorze nieoczywistych zderzeń” w Teatrze Kameralnym – na skrzypcach Michał Szałach, na fortiepaniae Marcin Masecki. W programie Bach, Adams, Masecki.
Pełen program przedstawia się następująco:

  • 24 września br., godz. 19:00, Sala Copernicanum – Vadim Brodski –45 od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Wieniawskiego w Poznaniu. Skrzypce - Vadim Brodski, fortepian – Bartłomiej Wezner.
  • 27 września br., godz. 19:00, Studio Koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK – Szymanowski/Schumann w Studiu Polskiego Radia PiK
  • 29 września br., godz. 19:00, Teatr Kameralny – Tribute to Goulda, na fortepianie Adam Kośmieja.
  • 1 października br., godz. 19:00 – Studio Koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK – Premiera w Willi Blumwego: Cracow Duo
  • 4 października br., godz. 19:00 – Teatr Kameralny – Wieczór nieoczywistych zderzeń.


Bilety i wejściówki na koncerty odbywające się w:
Copernicanum – 40 złotych (normalny), 30 zł (ulgowy); Teatrze Kameralnym 29 września – 30 zł (normalny) i 20 (złotych ulgowy); Teatrze Kameralnym 4 października – 40 zł (normalny) i 30 zł  (ulgowy). Karnet na 3 koncerty – 95 zł (normalny), 65 (ulgowy). Bezpłatne wejściówki na koncerty odbywające się w Polskim Radiu PiK – po wcześniejszym mailowym bądź telefonicznym potwierdzeniu udziału – pik@radiopik.pl, 52 327 41 72/35.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja im. Piotra Orawskiego. Wydarzenie pod Honorowym Patronatem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.