logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Chodnik i schody gotowe, wkrótce droga rowerowa
Trwają prace wykończeniowe na wiadukcie przy ul. Armii Krajowej. Nowy obiekt pozwoli również pieszym i rowerzystom bezpiecznie dostać się do Lasu Gdańskiego.


W ostatnich tygodniach ułożono nawierzchnię chodników i wykonane zostały schody. Trwają jeszcze roboty przy wzmacnianiu nasypu, montażu sygnalizacji na ulicy Wyszyńskiego i balustrad ochronnych. Wykonawca rozpoczął też porządkowanie placu budowy, co pozwoli m.in. odblokować ruch na łącznicy ul. Modrzewiowej w kierunku osiedla Leśnego. Wczesną wiosną przy wyższych temperaturach rozpoczną się pracę przy nawierzchni ścieżki rowerowej.

Nowy obiekt nie tylko pozwoli na bezpieczny przejazd samochodom. Zarezerwowano na nim również miejsce na ciąg pieszo-rowerowy. Pozwoli to pieszym i rowerzystom bezpiecznie dotrzeć do Lasu Gdańskiego. Powstał m.in. zjazd z obiektu w kierunku drogi pożarowej (dawny trakt do Czarnówka, obecnie osiedle Eskulapa). Częścią inwestycji jest kompleksowa przebudowa przejść dla pieszych wraz z budową przejazdów rowerowych na wysokości ul. Czerkaskiej.

Rozbiórka starego wiaduktu i budowa nowego obiektu kosztuje ponad 20 mln zł. Stalowe elementy będą objęte długą, 15-letnią gwarancją na korozję. W kolejnych latach planowana jest również przebudowa obiektu po stronie zachodniej.

Podstawowe prace udało się zrealizować  w ciągu 7 miesięcy. Stary obiekt rozebrano, a nowy zbudowano praktycznie bez wstrzymywania ruchu kolejowego. Wiadukt jest przejezdny od początku stycznia.