logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz najlepiej wspiera lokalny rozwój gospodarczy!
W kategorii Duże miasta - najlepsze inicjatywy w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego Bydgoszcz zdobyła 1. miejsce. Wyprzedziliśmy Grudziądz i Toruń. Gala Złotej Setki Pomorza i Kujaw odbyła się wczoraj w Operze Nova. Nagrodę dla Miasta odebrał prezydent Rafał Bruski.


Złota Setka Pomorza i Kujaw to największy lokalny ranking organizowany przez Gazetę Pomorską. Tegoroczna odbywa się po raz 23. Po raz drugi zgłosić się mogły samodzielnie samorządy z województwa kujawsko-pomorskiego i części pomorskiego (z tej, w której ukazuje się Gazeta).

W skład kapituły wchodzą przedstawiciele Business Centre Club, Pracodawców Pomorza i Kujaw, Urzędu Marszałkowskiego, PwC, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Gazety Pomorskiej. Siedem kategorii jest dla biznesu (dot. finansów, innowacji i najmłodszych firm – „Udany start w biznes”), a trzy dla samorządów (dot. inicjatyw w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego).

Kategorie dla biznesu:
- Filary Regionu (zatrudniające powyżej 250 osób)
- najlepsze średnie firmy (zatrudniające od 50 do 250 osób)
- najlepsze małe firmy (poniżej 50 pracowników)
- Filary Regionu – innowacyjne firmy (od 10 do 250 pracowników)
- małe i średnie najbardziej innowacyjne (od 10 do 250 pracowników)
- mikro najbardziej innowacyjne (poniżej 10 zatrudnionych)
- udany start w biznesie

Kategorie dla samorządu:
- duże miasta (minimum 70 tys. mieszkańców)
- małe i średnie (poniżej 70 tys. mieszkańców)
- pozostałe gminy

Na najlepszych w każdej kategorii czekały statuetki. Ich autorem jest znakomity bydgoski rzeźbiarz Aleksander Dętkoś. W ubiegłym roku w kategorii dużych samorządów Bydgoszcz zajęła I miejsce, na podium były też Inowrocław (II miejsce) i Toruń.

Lista nagrodzonych we wszystkich kategoriach znajduje się TUTAJ.