logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz dobrym miejscem do inwestowania
Bydgoszcz znalazła się w czołówce najsprawniejszych miast w zakresie współpracy z firmami deweloperskimi w 2019 roku. W Rankingu Miast organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich zajęliśmy drugie miejsce.


Bydgoszcz to jedno z najsprawniejszych miast w zakresie działalności administracyjnej w 2019 roku obejmującej wydawanie decyzji administracyjnych potrzebnych do realizacji projektów deweloperskich. Tak wynika z Rankingu Miast organizowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Bydgoszcz znalazła się na podium wraz z Wrocławiem i Poznaniem, zajmując drugie miejsce. Wyniki 10. edycji ogłoszono 23 października podczas wideokonferencji.
 
Dobra współpraca z deweloperami jest dla nas bardzo ważna. Dokładamy starań, żeby Bydgoszcz była przyjazna dla inwestorów i rozwoju inwestycji, zarówno mieszkaniowych jak i komercyjnych. Tak wysoka pozycja w rankingu cieszy tym bardziej, że w zeszłym roku zajęliśmy 5. miejsce, w tym – wskoczyliśmy na podium. Będziemy konsekwentnie działać, by tę pozycję utrzymać bądź wzmocnić. Chcę też podziękować pracownikom Urzędu Miasta za sprawną i efektywną obsługę inwestorów – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.
 
Polski Związek Firm Deweloperskich to największa w kraju organizacja skupiająca deweloperów powołana do życia w 2002 r. Jego misją jest zapewnienie korzystnych warunków do prowadzenia działalności deweloperskiej tak, aby rosnące potrzeby mieszkaniowe Polaków mogły być należycie zaspokajane.
 
Celem corocznego Rankingu PZFD jest wyłonienie samorządów najbardziej przyjaznych dla rozwoju inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce. Kryterium oceny przy wyborze zwycięzcy jest czas wydawania decyzji o warunkach zabudowy w połączeniu z pokryciem miast planami zagospodarowania przestrzennego oraz czas uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.
 
Warto wiedzieć:
W 2019 roku wydaliśmy 1333 pozwolenia na budowę. Jeśli chodzi o czas wydawania decyzji Bydgoszcz okazała się najlepszym miastem w Polsce – wszystkie decyzje zostały wydane w czasie nie dłuższym niż 65 dni. Nasze miasto wyprzedziło również wszystkie inne w zakresie inwestycji mieszkaniowych.
 
Więcej na temat tegorocznej edycji Rankingu można przeczytać TUTAJ.