
Zapraszamy na Bydgoski Dzień Dziecka. W ratuszu będzie okazja zobaczyć, gdzie na co dzień pracuje Prezydent miasta oraz sprawdzić, jak działa system do głosowania używany przez radnych. W tym roku obchodzimy 35-lecie polskiego samorządu – to znakomita okazja, by poznać od kuchni miejsce pracy samorządowców w naszym mieście. A przy okazji będzie można spotkać też samego mistrza Twardowskiego, który specjalnie z tej okazji pozdrowi mieszkańców z ratuszowego balkonu.
Na Starym Rynku pojawią się dwie sceny, gdzie swoje talenty taneczne i wokalne zaprezentują uczestnicy zajęć prowadzonych w bydgoskich „emdekach”, Pałacu Młodzieży oraz Miejskim Centrum Kultury. Poza tym pojawi się mnóstwo stoisk, a w nich m.in.: szybki kurs kodowania, warsztaty kreatywne i plastyczne, animacje, zabawy, strażacki tor przeszkód, porady psychologa i logopedy oraz profilaktyka zdrowia.
W ratuszu również umożliwimy zwiedzanie gabinetów Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Moniki Matowskiej oraz Prezydenta Rafała Bruskiego. W jednej z sal konferencyjnych zaaranżowane zostanie studio medialne, w innej – przeniesiemy się w czasie w przeszłość. Tajemnice ratusza zdradzą przewodnicy, którzy będą oprowadzać po zakamarkach niedostępnych na co dzień dla mieszkańców, a w wybranych miejscach będzie okazja zebrać pamiątkowe pieczątki na specjalnej pocztówce.
Na parkingu przed ratuszem powstanie strefa chill-outu. Przy okazji wypoczynku promowany będzie styl życia „eko” – to naprawdę proste i przyjemne. Dzieci udowodnią, że doskonale wiedzą, jak tworzyć „coś z niczego” czy właściwie segregować śmieci.
Poza tym – nie zabraknie wrażeń dla fanów służb mundurowych: dwa radiowozy oraz motocykl policyjny, a także wyjątkowy wóz strażacki z drabiną speleologiczną i kursy pierwszej pomocy.
Bydgoski Dzień Dziecka i Drzwi Otwarte Ratusza organizuje Miasto Bydgoszcz przy pomocy i wsparciu partnerów. Wszystkim zaangażowanym instytucjom dziękujemy za wspólne działania dla umilenia dzieciom ich święta.