logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Akademia Muzyczna. Inwestycyjny rozmach. Raport nr 7
Przy ul. Kamiennej trwają intensywne prace związane z podziemną częścią nowego kampusu Akademii Muzycznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pokazujących skalę tej inwestycji. Miasto konsekwentnie wspiera rozwój bydgoskich uczelni.


Latem wykonawcy udało się wykonać ścianki szczelne, które obecnie zabezpieczają wykop pod płytę fundamentową. Staną się one zewnętrznymi ścianami dwóch podziemnych kondygnacji.

Wraz z pogłębieniem wykopu konstrukcja podziemnych ścian została dodatkowo zabezpieczona tymczasowymi rurowymi rozporami. Pozwalają one teraz w bezpieczny sposób wykonywać żelbetową konstrukcję płyty fundamentowej, która powstaje na poziomie około 10 metrów poniżej gruntu. Część płyty od strony zachodniej jest już gotowa. Po stronie wschodniej cały czas powiększany jest wykop.Nowy, 8 kondygnacyjny gmach, który pomieści m.in. cztery sale koncertowe – symfoniczną, kameralną, teatralno-operową i organową, a także sale dydaktyczne i dom studenta.Nowoczesny kampus Akademii Muzycznej zajmie teren o powierzchni około 3 hektarów, pomiędzy ulicą Kamienną i K. Chodkiewicza. Nowy budynek ma szansę stać się istotnym punktem tworzącego się miasteczka uniwersyteckiego w centrum Bydgoszczy. Prace budowlane wraz z wyposażeniem obiektu planowo mają zakończyć się w 2026 roku.  Miasto już w 2014 roku nieodpłatnie przekazało uczelni działkę o wartości 9 mln zł. W 2018 roku Rada Miasta uchwaliła nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uwzględniający tę inwestycję. Miasto zrealizuje również budowę nowego układu drogowego. Więcej informacji o tym zakresie zadania znajduje się TUTAJ.

Inwestycja w liczbach:

  • Wartość prac budowlanych – 393 mln zł
  • Liczba kondygnacji głównego gmachu – 8
  • Liczba wszystkich pomieszczeń – 644
  • Liczba sal koncertowych – 4
  • Powierzchnia kampusu – 3 hektary