logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Świetne występy bydgoskich lekkoatletów

Iga Baumgart-Witan i Marcin Lewandowski stanęli na podium lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Podczas rozgrywanych w Berlinie zawodów reprezentanci Polski wywalczyli w sumie 12 medali.

Jako pierwszy z sukcesu cieszył się Marcin Lewandowski. Lekkoatleta Zawiszy w piątek (10.08) wystartował w finale biegu na 1500 metrów. Bydgoszczanin tradycyjnie już rozpoczął spokojnie, licząc na swój mocny finisz. Na ostatniej prostej Lewandowski bez problemu mijał rywali. Nie zdążył dogonić tylko Norwega Jakoba Ingebrigitsena.

Dzień później (11.08) w aż dwóch finałach wystartowała zawodniczka BKS-u Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan. Najpierw pobiegła w finale na dystansie 400 m. Zajęła bardzo dobre piąte miejsce, bijąc przy okazji swój rekord życiowy (50,41). Złoty medal na tym dystansie wywalczyła Justyna Święty-Ersetic. Niespełna dwie godziny później obie Polski wspólnie z Małgorzatą Hołub-Kowalik i Patrycją Wyciszkiewicz nie dały szans rywalkom w finale sztafety 4x400 m, pewnie sięgając po tytuł mistrzyń Europy.

W niedzielę (12.08) w finałowym konkursie skoku o tyczce zobaczyliśmy kolejnego bydgoszczanina - Pawła Wojciechowskiego (Zawisza). Nasz zawodnik ostatecznie konkurs zakończył pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80 cm. Dało mu to 5. miejsce.