logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Stare boisko strefą zabawy i ćwiczeń
Wkrótce Stary Fordon zyska kolejny atrakcyjny teren rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 4. W miejscu starego boiska urządzone zostaną plenerowa siłownia, miejsce do gier chodnikowych, plac zabaw i pojawią się drabinki do ćwiczeń sprawnościowych. Inwestycja realizowana będzie w oparciu o środki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Pomysł lepszego wykorzystania terenów przy szkole zgłosili mieszkańcy w ubiegłym roku. Zdobył on 565  głosów, co zapewniło mu pierwsze miejsce. W okresie letnim przygotowany został kompleksowy projekt. Teraz ogłoszony został  przetarg na realizację prac budowlanych.Projekt przewiduje zagospodarowanie istniejącej powierzchni nowymi urządzeniami zabawowymi dla małych i średnich dzieci w wieku przedszkolnym do 10 lat. Kolejnym elementem będą urządzenia siłowni zewnętrznej fitness. Zaplanowano tez miejsce na zestaw poręczy do ćwiczeń sprawnościowych oraz strefę gier chodnikowych ( gra w klasy oraz wąż) dla małych i średnich dzieci zachęcających do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na terenie ustawiona ma być ławka oraz kosz na śmieci. Poza tym przewidziano ścieżkę z kostki betonowej stanowiącej połączenie istniejących ciągów pieszych. Przy korzystnych warunkach pogodowych zakończenia prac można spodziewać się w grudniu.

Warto dodać, że projekt zakłada możliwość zmodernizowania  w przyszłości asfaltowej nawierzchni, na której powstałby  półkort tenisowy oraz pole bramkowe do piłki ręcznej zamknięte 2,5-metrową ścianką.Nowe boisko do gier zespołowych, z którego korzystają obecnie uczniowie powstało w poprzednich latach i jest zlokalizowane bliżej skrzyżowania ul. Pielęgniarskiej i Cechowej.

Zagłosuj i decyduj!

1 października rozpoczęło się głosowanie na inwestycje finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo