logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Pobiegnij w 3. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym
Biegi dla dzieci i młodzieży, a także półmaraton i zawody rolkarskie – w niedzielę 27 maja ze Stadionu Zawiszy wystartuje 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy.


Za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 27 maja, ruszy 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Obok biegu głównego – półmaratonu – zawodnicy wystartują w najpopularniejszym, czyli tym na dystansie 10 km. W ramach imprezy odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży, których dystans uzależniony jest grupy wiekowej, i zawody rolkarskie dla amatorów (10 km) i zawodowców (21 km). Start wszystkich biegów odbywa się z bieżni Stadionu Zawiszy.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to największa impreza biegowa w Bydgoszczy, odbywająca się corocznie w maju. Jej głównym celem jest aktywizacja społeczeństwa oraz propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Dodatkowym celem festiwalu jest integracja środowisk biegowych oraz środowisk rolkarzy z województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych województw.

Weekendowa impreza w Bydgoszczy to nie tylko sportowa rywalizacja, walka o rekordy życiowe czy żywiołowe dopingowanie zawodników.

Tak jak w ubiegłym roku również na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Dla tych, którzy lubią zjeść, w strefie kibica przygotowana zostanie bogata oferta food tracków, ale także bardzo ciekawe expo. Będą gwiazdy i komplet ambasadorów programu biegowego PKO Banku Polskiego: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski i – organizator festiwalu – Sebastian Chmara.

W ustawionych przez Bank namiotach, wszyscy zainteresowani będą mogli przejść bezpłatne badania w Strefie Serca, zasięgnąć porad dietetyka a także wziąć dział w pokazach pierwszej pomocy i robieniu koktajlów na rowerze. Specjalnie dla najmłodszych, tradycyjnie już, Bank przygotuje pełne atrakcji lekkoatletyczne miasteczko.

Cel nie tylko sportowy

Podczas 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego można wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i pomóc 2-letniej Weronice oraz 39-letniej Kasi.

Weronika urodziła się ze złożoną wadą serca (HLHS) i zespołem heterotaksji. Wymaga kolejnej operacji i specjalistycznego sprzętu. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Serce dziecka.

Kasia urodziła się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma za sobą wiele zabiegów. Obecnie szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest operacja w USA. Kasia jest podopieczną Fundacji „Kawałek Nieba”.

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Weroniki i Kasi” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników, którzy pobiegną z kartką zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę.

Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w Biurze Zawodów mieszczącym się w sali konferencyjnej Stadionu Zawisza w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163, u przedstawicieli PKO Banku Polskiego, w sobotę 26 maja w godzinach 9-20 oraz w niedzielę 27 maja od 7 do 9.

Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2018, a komplet informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.PKOBFB.pl

Warto wiedzieć:

  • PKO Bydgoski Festiwal Biegowy odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. W drugiej edycji brało udział już ponad 3000 uczestników, w tym setki dzieci i młodzieży.
  • Festiwal posiada certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu - „Running for All”.
  • Sponsorem tytularnym PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego jest od jego pierwszej edycji PKO Bank Polski. Bank realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 819 uczestników 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zaangażowało się w akcję charytatywną na rzecz 28-letniej Ewy i 59-letniej Oli. Dzięki temu kobiety otrzymały od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na leczenie. Od 2013 roku zostały przeprowadzone 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 124 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 354 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.