logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Park wodny na Kapuściskach. Ruszyły prace budowlane. Raport nr 4
Trwają już zaawansowane prace przy budowie nowego basenu na Kapuściskach. Inwestycja kosztuje 24,4 mln zł. W obiekcie funkcjonować ma między innymi duża zjeżdżalnia rurowa oraz szereg innych atrakcji.


Budowa basenu przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Szarych Szeregów to jedna z większych inwestycji. We wrześniu podpisano umowę na wykonanie prac budowlanych z firmą „Mostostal Warszawa”. Wykonawcy przekazany został już plac budowy i zaczęły się na nim pierwsze prace. Na ogrodzonym terenie wykonywane są przede wszystkim wykopy pod fundamenty oraz niezbędne instalacje. Trwają też roboty przy przyłączu wodociągowym.  Przy sprzyjającej pogodzie zacznie się wykonywanie fundamentów oraz instalacji podposadzkowych.

W kolejnych etapach wzniesiona zostanie  hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25  na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Zaprojektowano też parking wraz z drogami dojazdowymi. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego). Finisz  inwestycji  planowany jest na koniec przyszłego roku.