logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowoczesne boisko w Brdyujściu
Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac przy przebudowie boiska na ul. Łowickiej. To jeden z ostatnich przyszkolnych obiektów wymagający kompleksowych prac. W ostatnich latach w Bydgoszczy w oparciu o środki miasta przebudowanych zostało 40 boisk.


Budowa boiska w Brdyujściu zakończy przebudowę obiektów przyszkolnych. Na ten cel planowana jest zarezerwowanie 400 tysięcy złotych. Wprowadzenie takiej zmiany do budżetu zaproponował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.  Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji. Umożliwi to zlecenie prac projektowych,  a następnie budowę nowoczesnego obiektu. Zakończenia prac można spodziewać się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Wcześniej ze środków miasta na tym obiekcie sfinansowane zostały budowa ogrodzenia, piłkochwytów i zadaszonych wiat dla zawodników. Przy szkole zbudowany został też nowy plac zabaw.
W tym roku w budżecie miasta wcześniej zarezerwowano środki  na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół Spożywczych mieszczącym się przy ulicy Toruńskiej, Zespole Szkół nr 34 (ulica Zacisze), a także przy MDK nr 2 na Szwederowie.