logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe boisko na Szwederowie
Latem rozpocznie się budowa kolejnego nowoczesnego boiska na Szwederowie. Obiekt zlokalizowany będzie przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Leszczyńskiego.


Nawierzchnie zostaną wykonane z bezpiecznego poliuretanu, który w razie upadku minimalizuje ryzyko urazów. Wymiary wielofunkcyjnego boiska to  44x21  metrów. Poszczególne elementy nawierzchni przy ul. Leszczyńskiego utrzymane będą w kolorystyce zielonej i ceglastej.  Zamontowane zostaną  kosze do koszykówki, bramki  do piłki ręcznej. Na boisku będzie można tez grać w siatkówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona.  Poza tym ustawione zostaną ławki, kosze i stojaki na rowery. Od strony północnej zaprojektowano dojście w postaci chodnika ze schodami oraz pochylnią dla niepełnosprawnych. W celu zapewnienia oświetlenia zaprojektowano 1 dodatkowy słup.

Nowe boisko będzie zlokalizowane w północnej części działki, na którym do tej pory funkcjonował plac ze zniszczoną nawierzchnią trawiastą. Prace rozpoczną się w połowie czerwca. Pozwoli to zorganizować w placówce kilka zaplanowanych wcześniej imprez plenerowych. Zakończenie inwestycji planowane jest natomiast jesienią. Koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu procedury przetargowej. O wyborze wykonawcy zadecydują cena i długość gwarancji.