logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Młodzi szachiści opanowali Bydgoszcz
Blisko 1400 uczestników z całej Polski gra jednocześnie na ponad 700 szachownicach. W Bydgoszczy rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.


To największe zawody szachowe w Polsce w tej grupie wiekowej. W sumie przez trzy dni w hali Immobile Łuczniczka rywalizować będzie ponad blisko 1400 młodych szachistek i szachistów z całej Polski.


- Bydgoszcz stała się nie tylko organizatorem imprez lekkoatletycznych, czy w sportach wodnych. Teraz organizujemy dużą imprezę szachową. Bardzo się cieszymy, że przyjechaliście do naszego pięknego miasta. Życzę wszystkich udanych startów i wielkich emocji - mówiła podczas uroczystości otwarcia zawodów zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.
Rywalizacja toczyć się będzie w różnych grupach wiekowych zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Medale zostaną rozdane w grupach do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18. Najmłodsi uczestnicy mistrzostw mają po 6 lat. W stawce są medaliści imprez światowych i europejskich.
- To spore wyzwanie logistyczne. Ponad 700 szachownic, w tym 120 transmisyjnych, czyli można te partię śledzić na żywo w internecie. To rekordowa pod względem uczestników edycja mistrzostw Polski juniorów. Bardzo się cieszę, że do Bydgoszczy przyjechało tak wiele zawodniczek, zawodników, a także ich trenerów, opiekunów - mówi Jarosław Wiśniewski, dyrektor mistrzostw.
Rywalizacja toczyć się będzie do czwartku (31 sierpnia). Więcej TUTAJ.