logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Lodowisko. Elewacja ma błyszczeć. Raport nr 11
Rozpoczyna się montaż efektownej elewacji nowego lodowiska. To już jedne z ostatnich prac budowlanych. W grudniu rozpoczną się odbiory robót, a z początkiem roku planowane jest udostępnienie nowoczesnej ślizgawki mieszkańcom.


W ostatnich dniach realizowany był też szereg prac wykończeniowych wewnątrz obiektu. Ostatnio zamontowano krzesełka na widowni z balustradami, w najbliższych daniach wykonywane będą bandy hokejowe otaczające płytę. Teraz wykonawca koncentruje się  przy robotach drogowych oraz pracach na elewacji, gdzie wykonano już konstrukcję ramową bryły, na której montowane będą  błyszczące, srebrzyste  okładziny. Maja one kształt nieregularnych trójkątów, przypominających  kryształy lodu.  Budynek ma doskonale wpisać się dzięki tej elewacji w otaczający krajobraz w którym dominują obiekty o podobnym charakterze. Poprzez zastosowanie satynowej okładziny elewacji , budynek przejmuje w niewielkim stopniu kolory otoczenia, działanie to dodatkowo wkomponowuje go  w istniejącą tkankę i otaczająca zieleń.

Budynek lodowiska będzie wyposażony w pomieszczenia usługowe: szatnie dla łyżwiarzy, szafki samoobsługowe, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzarnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie trenera oraz pomieszczenie medyczne. Na piętrze budynku będzie znajdować się restauracja z oknem widokowym na taflę lodu. Prace budowlane zakończą się w ciągu najbliższych tygodni. W grudniu planowane są niezbędne odbiory. Obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom w styczniu.

Inwestycja w liczbach:
•    Koszt inwestycji – 23, 5  mln zł brutto
•    Powierzchnia użytkowa – 4605 metrów kwadratowych
•    Liczba miejsc na trybunach – 300
•    Liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać na tafli – 240