logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoska kajakarka z medalem mistrzostw świata

Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy Helena Wiśniewska wywalczyła brązowy medal w zakończonych w portugalskim Montemor O-Velho kajakarskich mistrzostwach świata.

To zdecydowanie największy sukces w dotychczasowej karierze naszej kajakarki. W Portugali startowała w dwóch konkurencjach. Najlepiej poszło jej w czwórce K4 na 500 m. Oprócz Wiśniewskiej w naszej osadzie popłynęły też Karolina Naja, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk. W finale Polski dzięki znakomitemu finiszowi zdołały tuż przed metą wyprzedzić czwórkę Białorusi i wywalczyć brązowy medal. Zwyciężyły Węgierki, a na drugim stopniu podium stanęła czwórka z Nowej Zelandii.

W drugiej konkurencji K2 na 200 m wspólnie z Karoliną Markiewicz bydgoszczanka w finale zajęła 5. miejsce. Na takiej samej pozycji udział w finale zakończył inny reprezentant Zawiszy - Piotr Mazur (K2 na 200 m).