logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Boisko na Kapuściskach – zaczynamy budowę
Rozpoczynają się pierwsze prace przy kolejnym wielofunkcyjnym boisku na Kapuściskach. Obiekt zlokalizowany będzie przy Zespole Szkół Spożywczych nr 2 przy ul. Toruńskiej 174.


Nawierzchnie zostaną wykonane z bezpiecznego poliuretanu, który w razie upadku minimalizuje ryzyko urazów. Wymiary wielofunkcyjnego boiska to  44x22  metrów. Poszczególne elementy nawierzchni przy ul. Toruńskiej utrzymane będą w kolorystyce zielonej i ceglastej.  Zamontowane zostaną  piłkochwyty, kosze do koszykówki, bramki  do piłki ręcznej. Na boisku będzie można tez grać w siatkówkę.  Poza tym ustawione zostaną ławki, kosze i stojaki na rowery. Projekt przewiduje również dobudowanie chodnika. Dodatkowo boisko będzie oświetlone i wyposażone w monitoring.

Prace rozpoczną się w najbliższych dniach od pomiarów geodezyjnych i rozbiórek. Zakończenie robót planowane  jest w czerwcu. Koszt inwestycji wyniesie ponad 671 tysięcy złotych. Obiekt  będzie objęty 6-letnią gwarancją.

Modernizacja infrastruktury oświatowej to od kilku lat  jeden z miejskich priorytetów. W ostatnich latach przebudowane zostały prawie wszystkie przyszkolne boiska. W tym roku najwięcej środków miasto zarezerwowało na budowę hal sportowych. Łącznie na ten cel zarezerwowano blisko 19 mln zł. Więcej informacji o tych zadaniach znajduje się w tekście „Po boiskach czas na hale”

Warto wiedzieć

W grudniu ubiegłego roku na Kapuściskach rozpoczęła się także się budowa boiska wielofunkcyjnego przy zespołu Szkół nr 34 przy ul. Zacisze 16 Ta inwestycja warta 333 tysiące złotych finansowana jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.