logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wioślarze Lotto Bydgostia z kolejnymi medalami
Lotto Bydgostia kolejny raz została Drużynowym Mistrzem Polski. To już 32. zwycięstwo podopiecznych bydgoskiego klubu. Z tej okazji w nowej przystani odbyła się uroczysta konferencja, w której wziął udział prezydent Bydgoszczy.


LOTTO-Bydgostia zdecydowanie wygrała rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo Polski 2020. Do punktacji Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich w tym roku wliczały się: Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim (Wrocław), Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (Kruszwica), Mistrzostwa Polski Juniorów (Poznań), Mistrzostwa Polski Młodzików (Kruszwica), Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Kruszwica), Mistrzostwa Polski Seniorów (Poznań) i Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim (Płock).

W tegorocznym sezonie sportowcy LOTTO-Bydgostia wywalczyli na mistrzostwach Polski 66 medali, w tym 27 złotych, 25 srebrnych i 14 brązowych. Bydgoski klub wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski po raz 28. z rzędu, a 32. w historii. Podczas uroczystej konferencji wręczono kwiaty także brązowym medalistom Europy juniorów z Belgradu w czwórce bez sternika. Dwóch z nich to zawodnicy Bydgostii - Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki.

- Gratuluję zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerom. Cieszę się, że przez tyle lat bydgoski klub utrzymuje tak wysoki poziom. W Lotto Bydgostii jest konsekwencja - ciężka praca, wspaniali trenerzy i działacze. A od niedawna również nowoczesny obiekt spełniający wymagania najlepszego klubu wioślarskiego w Europie. Wierzę, że ta inwestycja przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju młodych zawodników, którzy w znakomitych warunkach będą sięgać po najwyższe sportowe laury – mówił prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz od lat inwestuje w nowoczesną infrastrukturę, która pozwala sportowcom jeszcze lepiej przygotowywać się do najważniejszych imprez. Budowa nowej części przystani rozpoczęła się w 2018 roku. Umocniono nabrzeża i pomosty pływające, cały teren ogrodzono i oświetlono. W budynku znalazły się: hangar dla łodzi, siłownia, basen wioślarski, sala ergometrów, warsztat, sala konferencyjna oraz  pomieszczenia techniczne, socjalne i biurowe. Wartość całej inwestycji to prawie 29,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z programu Sportowa Polska. Całą resztę sfinansowaliśmy z budżet miasta.