logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Uroczystości i okolicznościowy bieg w rocznicę odzyskania niepodległości
11 listopada na Placu Wolności odbędą się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Ulicami północnej części Śródmieścia pobiegną też uczestnicy Bydgoskiego Biegu Niepodległości.


Na potrzeby obu wydarzeń już w czwartek  wprowadzony został całkowity zakaz zatrzymywania się - na ul. 20 stycznia 1920 r. na parkingu przed Filharmonią Pomorską. Natomiast od dnia 10 listopada od godz. 17 zakaz będzie obowiązywał także na Placu Wolności i ul. Gimnazjalnej.

11 listopada od godziny 08:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu aut Placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Piotra Skargi. W związku z tym, dojazd do ulicy Gdańskiej ulicami: ul. Gimnazjalną, Plac Wolności oraz ul. Konarskiego, ul. Piotra Skargi, ul. Gimnazjalną, będzie niemożliwy. Na pozostałych ulicach od godziny 14:45 ruch drogowy będzie wstrzymywany wyłącznie na czas trwania biegu. Po przebiegnięciu ostatniego z biegaczy służby porządkowe, organizatora zawodów wraz z Policją będą przywracały ruch. Utrudnienia potrwają do około godz. 18:00. Wszystkich prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.   

Bieg zostanie poprowadzony następującymi ulicami: Plac Wolności – Gdańska – Kamienna (ścieżka rowerowa, chodnik) – Sułkowskiego (ścieżka rowerowa, chodnik) – Chodkiewicza (ścieżka rowerowa, chodnik) – 20 stycznia 1920 r. – Słowackiego (Park Kochanowskiego) – Staszica (buspas) – Kołłątaja – Libelta – Gimnazjalna – Jagiellońska (chodnik) – 19 marca 1981 r. (chodnik) – Park Kazimierza Wielkiego – Plac Wolności
W godzinach 15–16 na trasie biegu wystąpią największe utrudnienia w ruchu. Wyjazd autem z posesji może być chwilowo niemożliwy. Przejazd po trasie będzie mógł być realizowany jedynie za zgodą służby zabezpieczającej imprezę i może trwać o wiele dłużej niż zwykle. Gorąco prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i uwzględnienie utrudnień w ewentualnych planach wyjazdowych.

Bydgoski Bieg Niepodległości jest pierwszym z projektów przygotowywanych przez "Aktywną Bydgoszcz". Zawodnicy spotykają się w Narodowe Święto Niepodległości na bydgoskim Placu Wolności. Stamtąd biało-czerwonym szpalerem wyruszają na pięciokilometrową trasę. Bydgoski Bieg Niepodległości w środowisku biegowym jest uznawany za symboliczny koniec biegowego sezonu. Wielu zawodników startuje w imprezie po to, by ostatecznie podsumować swoje osiągnięcia. Organizacja imprezy 11 listopada powoduje, że każdego roku zmagania sportowców obserwuje rekordowa liczba widzów. Wszelkie szczegóły związane z Bydgoskim Biegiem Niepodległości znajdą Państwo na stronie www.aktywna.bydgoszcz.pl