logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Teatr Polski rusza w trasę
Produkcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy niedługo zagości w innych ośrodkach kultury. Spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab zaprezentowany zostanie m.in. w Mogilnie, Nakle i Chojnicach. A wszystko w ramach programu Teatr Polska.


Celem programu Teatr Polska jest popularyzacja teatru w miejscowościach, których mieszkańcy mają ograniczony dostęp do teatru i sztuki. Bydgoski teatr ruszy więc w trasę po ośrodkach kultury w regionie i nie tylko. Odwiedzi Mogilno, Nakło, Chojnice, Wejherowo i Tczew, oferując spektakl „Ptak” w reżyserii debiutującej Magdy Drab.

Komediowa propozycja oparta jest na niemal stuletnim tekście Jerzego Szaniawskiego.
Mieszkańcy pewnego miasta dowiadują się, że nazajutrz nad ich głowami wzniesie się wielki złocisty ptak. Podobno jakiś natchniony student szykuje niezapomniane widowisko, na które zaprasza całe miasto. Tego wydarzenia nie przepuszczą włodarze miasta, którzy będą chcieli strzec dobrze znanego wszystkim porządku. Przecież w tym mieście nigdy nie było i nie będzie takich ptaków! Ani takich zgromadzeń. Ani takich studentów. Najlepiej jeśli w ogóle będzie tak, jak było wcześniej.

Spektakl został wyróżniony przez Komisję Artystyczną konkursu „Klasyka żywa” za interesującą próbę inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty w związku z obchodami 100-lecia Reduty. Pokazom bydgoskiej sztuki towarzyszyć będą prelekcje i spotkania z twórcami.