logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

SISU Arena – umowa podpisana
W środę (13 kwietnia) podpisana została umowa z nowym sponsorem tytularnym hali Arena Bydgoszcz firmą CMT Polska sp. z o.o. Przez najbliższe 3 lata hala będzie nosić nazwę SISU Arena. W spotkaniu wziął udział prezydent Rafał Bruski.


Konkurs na sponsora tytularnego hali ogłosiliśmy w listopadzie 2021 roku. Umowa obowiązywać będzie od 1 maja br. Sponsor tytularny wyłoniony w konkursie ma wyłączne prawo do nadania oficjalnej nazwy hali oraz stworzenia logo a także wykorzystywania wizerunku hali do celów marketingowych. Nazwa SISU Arena zostanie umieszczona na znakach drogowych przy głównych drogach dojazdowych do hali i do miasta. 

O sponsorze:

CMT sp. z o.o. to producent odzieży, w segmencie tzw. przerobu uszlachetniającego, czyli produkcji odzieży z materiałów powierzonych przez klientów. Na rynku od blisko 40 lat, realizuje zlecenia w Polsce i na rynkach zachodnich. Spółka od lat wspiera bydgoskie kluby sportowe, jest też Mecenasem Bydgoskiego Sportu, a także jednym ze sponsorów rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Marka SISU – jak mówią właściciele spółki - to znacznie więcej niż producent odzieży sportowej. SISU to przede wszystkim styl życia – w zgodzie ze swoim umysłem oraz ciałem. To aktywny tryb życia, pokonywanie swoich słabości i determinacja w dążeniu do celu. Dlatego stworzono markę ubrań wygodnych, ale jednocześnie wytrzymałych i designerskich, które sprawdzą się podczas jazdy rowerem, joggingu, maratonów, pływania, triathlonu, a także podczas ćwiczeń fitness.

Producent zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na komfort podczas wszelkiego rodzaju treningów ma odpowiednia odzież sportowa. Dlatego nazwa marki nie jest przypadkowa. SISU to słowo pochodzące z języka fińskiego i oznacza stoicki sposób, hart ducha i determinację w dążeniu do celu. To także wytrwałość i odwaga, a także kontrola nad swoim umysłem oraz ciałem. Termin ten odnosi się potencjału człowieka i jego ukrytej siły, która pomoże przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Taka jest sztuka sisu. Taka jest filozofia sisu.

O hali:

Hala "Arena" to jedna z najnowszych hal sportowych w Bydgoszczy, oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. Zgodnie z projektem pełni funkcje pomocnicze dla istniejącej obok Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka. W latach 2014 – 2019 zgodnie z umową sponsorską nosiła nazwę „Artego Arena”. Na co dzień hala jest miejscem treningów i rozgrywek ligowych. Oprócz imprez sportowych w Arenie organizowane są kameralne koncerty i przedstawienia, wystawy oraz konferencje. Widownia mieści niemal półtora tysiąca osób. Możliwość aranżacji wnętrza hali pod kątem imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych i targowych plasuje ją w kategorii obiektów uniwersalnych. A otoczenie parku i położenie w bezpośredniej bliskości rzeki Brdy sprzyja organizacji imprez. Administratorem obiektu jest Bydgoskie Centrum Sportu.