logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przyjdź na Jarmark Świąteczny – to już ostatnie dni!
Aromatyczne potrawy świąteczne, wypieki i słodycze, a także ręcznie robione ozdoby choinkowe i nietuzinkowe inspiracje na gwiazdkowe prezenty. To ostatnie dni, żeby przyjść na Bydgoski Jarmark Świąteczny - będzie czynny do niedzieli, 22 grudnia. Warto przyjść całymi rodzinami, bo ostatnie trzy dni to także potężna dawka muzyki – na scenie wystąpią m. in. chóry, kapele podwórkowe i wyjątkowi soliści.


Tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny rozpoczął się 6 grudnia i od razu pobił frekwencyjny rekord. Nic dziwnego – jarmark to nie tylko stragany z pysznym jedzeniem, ale też atrakcje przygotowane dla dzieci i bogaty repertuar artystyczny. 

Na ulicy Mostowej unosi się aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Można spróbować tradycyjnego barszczu czerwonego, pierogów w wielu smakach, wędzonych ryb czy korzennych ciasteczek. 

Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło, w tym m. in. zabawki czy biżuterię.  

Jarmark to także atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych – jest ekspres polarny, zimowe wesołe miasteczko, a także kryształowy pałac z labiryntem i mały rolercoster. Zimowe wesołe miasteczko zostanie w Bydgoszczy do końca stycznia. Na początku roku  na Placu Teatralnym powinno pojawić się także młyńskie koło.

Ostatnie dni jarmarku to także mnóstwo artystycznych wrażeń. W piątek na scenie przed Muzeum Okręgowym wystąpią m. in. Zespół Future Folk, Czarnecki&Gierek, a także studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.  Z kolei w sobotę koncerty rozpoczną się już od godz. 14.00 i potrwają do godz. 20.30. Usłyszymy m. in. Chór Gospel Joy, kapelę podwórkową Cynamony czy Ekipę Rudolfa. Wystąpi także Mikołaj Macioszczyk, uczestnik The Voice of Poland. W ostatni dzień jarmarku wystąpi ukraiński Zespół Szmaragdy i Jurek Paterski. Odbędą się także pokazy kulinarne kucharzy z Karczmy Kujawskiej. 

Szczegółowy program TUTAJ.