logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Najlepsi łyżwiarze na Torbydzie
W miniony weekend ponad 300 łyżwiarzy walczyło o medal na bydgoskim Torbydzie. Odbyły się tam aż dwie ogólnopolskie imprezy – Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym i Puchar Bydgoszczy w Łyżwiarstwie Figurowym.


To były pierwsze zawody w łyżwiarstwie figurowym w Bydgoszczy po długiej przerwie. W rywalizacji wzięło udział ponad 300 zawodników z 14 drużyn z całej Polski.

Sportowy weekend rozpoczął się Mistrzostwami Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Z kolei niedziela upłynęła pod znakiem Pucharu Bydgoszczy w Łyżwiarstwie Figurowym solistek i solistów. Obie te imprezy objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Sportowcy pokazali niesamowicie widowiskowe programy na lodzie, zajmując najwyższe stopnie podium. Na uwagę zasługuje brązowy medal Mistrzostw Polski dla bydgoskich łyżwiarek z Team Skadi oraz złote medale dla dwóch zawodniczek startujących solo w Pucharze Bydgoszczy. Szczegółowe wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, z racji wyłączonych z użytku trybun, impreza odbyła się niestety bez udziału publiczności. Zmagania łyżwiarzy można było oglądać wyłącznie w internecie.