logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nagrody dla uczennic z Bydgoszczy
Uczennice Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina zdobyły czołowe miejsca na wyjątkowo wymagającym międzynarodowym konkursie dla młodych muzyków - International Moscow Music Online-Competition. Gratulujemy!


I nagrodę w instrumentach smyczkowych w grupie wiekowej 10-13 lat otrzymała Zoja Giza, która uczy się gry na wiolonczeli w Klasie Talentów w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina pod skrzydłami: prof. Tomasza Strahla i mgr Iwony Michalak.

II nagrodę w instrumentach dętych w grupie wiekowej 14-17 lat otrzymała Małgorzata Bobińska, która uczy się gry na flecie poprzecznym w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w klasie mgr Mirosławy Pawłowskiej.


Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Moskwie to doskonała okazja do zademonstrowania swojego talentu i oddania, pasji w muzyce. Kryteriami są najważniejsze cechy wybitnych osobistości artystycznych takie jak kreatywna indywidualność, artystyczny temperament, umiejętności techniczne, warsztatowe, zrozumienie cech stylistycznych dzieł muzycznych, prezentacja sceniczna. Grę młodych muzyków oceniali wybitni czołowi muzycy, eksperci z różnych krajów.