logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Konkursy promocyjne rozstrzygnięte
Promocyjne konkursy rozstrzygnięte – 23 imprezy otrzymają wsparcie miasta na realizację przedsięwzięć. Dofinansujemy jedenaście projektów w ramach „Bydgoszcz Zaprasza, dziewięć projektów w ramach "Bydgoszcz. Dzieje się" i trzy przedsięwzięcia w ramach "Bydgoszcz Kręci".


W tym roku na dofinansowanie, w ramach trzech konkursów promocyjnych, wyniesie  942 180, 00 zł.

Bydgoszcz Zaprasza
W ramach konkursu „Bydgoszcz Zaprasza” czekaliśmy na projekty, które w swojej formule i zakresie działań marketingowych wyjdą poza granice naszego miasta, przyciągną do Bydgoszczy turystów i widzów z zewnątrz i będą  promować nasze miasto w regionie i kraju.

W konkursie "Bydgoszcz Zaprasza" dofinansowanie otrzyma 11 spośrod 47 zgłoszonych propozycji. Wśród wyróżnionych znalazły się zarówno nowe propozycje, jak i te, które cieszyły się powodzeniem w ubiegłych edycjach. Na liście projektów z dofinansowaniem znalazły się m.in. Stunt Grand Prix, Slackline Games, Polishopa, Ice Swimming Bydgoszcz Festiwal, Blogger Food Festiwal czy Kobiety Fotonu.

Bydgoszcz. Dzieje się.
„Bydgoszcz. Dzieje się” to konkurs dla projektów/przedsięwzięć lokalnych, kształtujących tożsamość bydgoszczan. Liczyliśmy na propozycje projektów związanych z konkretnymi dzielnicami, ulicami i zakątkami Bydgoszczy. Chcemy pokazywać piękno i wyjątkowość naszego miasta, na nowo je odkrywać, angażować mieszkańców i lokalne grupy działania.

W ramach „Bydgoszcz. Dzieje się” wsparcie otrzyma 9 spośród 18 zgłoszonych projektów.
Wśród nich m.in. Święto Starego Fordonu, Bite Art. Festiwal, Opera Objazdowa, Bydgoszcz Wciąga Legendarnie, VI Bydgoskie Święto Cykliczne.

Bydgoszcz Kręci
W ramach trzeciego z konkursów, pn. „Bydgoszcz Kręci” czekaliśmy na ciekawe produkcje filmowe. Zależało nam przede wszystkim na produkcjach promocyjnych, które podkreślą atuty Bydgoszczy oraz na teledyski realizowane w naszym mieście. Stąd dość szczegółowe zapisy regulaminu, określające nie tylko charakter filmowych produkcji, ale także ich maksymalny czas.

W konkursie "Bydgoszcz Kręci" 3 projekty spośród 15 otrzymają wsparcie miasta. Będą to: teledysk Mistrz i Róża – Twardowski w Bydgoszczy. W produkcję zaangażowani będą m.in. prof. Zbigniew Mikołejko, Bisz i B.O.K, Maria Peszek, Czesław Mozil, Krystyna Mazurówna, film akcji Bydgoszcz – emocje gwarantowane oraz teledysk do utworu Smolika i Keva Foxa – Wir.

Pełna lista projektów, które otrzymały dofinansowanie znajduję się TUTAJ