logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dzień otwarty na planie Smarzowskiego
Dziś (25.09) był dzień otwarty na planie Wojciecha Smarzowskiego w Ostromecku. Zgłosiło się kilkaset bydgoszczan. Uczestnicy mogli oglądać kulisy powstania filmu, który jest największą polską produkcją filmową po 1989 roku. Partnerem produkcji jest Miasto Bydgoszcz.


W zeszłym tygodniu zdjęcia były kręcone w Starym Fordonie, m.in. w kościele pw. św. Mikołaja. W tym tygodniu ekipa przeniosła się do Ostromecka, gdzie reżyser zaprosił na dzień otwarty. Na planie mogliśmy podglądać przy pracy m.in. Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę, Michalinę Łabacz i Mateusza Więcławka, a także Piotra Sobocińskiego jr., operatora znanego z takich filmów jak Bogowie czy Boże Ciało.

Mieszkańcy mogli oglądać kulisy powstania najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, którego premiera planowana jest na jesień 2021. Film ten będzie jedną z największych polskich produkcji po 1989 roku. Co ciekawe, biorą w nim udział także bydgoszczanie. Ekipa filmowa zatrudniła setki bydgoskich statystów.


Przypominamy też, że w związku z przyjazdem Smarzowskiego do Bydgoszczy, już na początku października organizowane będzie Kino Smarzowskiego, czyli festiwal filmów Wojciecha Smarzowskiego. Od 1 do 9 października na ekranie Kina Orzeł będziemy mogli obejrzeć największe dzieła wybitnego polskiego reżysera, m.in. „Wołyń” czy „Kler”. Z kolei 11 października o godz. 17:00 organizatorzy zaplanowali wyjątkowy pokaz filmu “Wesele” z udziałem samego twórcy i aktorów. Po projekcji odbędzie się otwarte spotkanie i dyskusja, a na zakończenie - koncert tria Mikołaja Trzaski z muzyką z filmów Smarzowskiego.