logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!
Muzeum Okręgowe zaprasza do świętowania Mikołajek w sieci. 6 grudnia w programie znajdą się wystawy, filmy oraz rodzinne spotkanie z bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie – Jowitą Woszczyńską, która w trakcie warsztatów online, podzieli się tajnikami zdobienia świątecznych ciastek.


W związku z czasowym zamknięciem muzeów Muzeum Okręgowe kontynuuje aktywizujący projekt kulturalny, umożliwiający kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe.

  • #zMOBwDOMu, w okresie lockdownu spełnia zadania związane z budowaniem komunikacji pomiędzy muzeum a jego odbiorcami. Z myślą o tych, którzy nie mogą na co dzień dotrzeć do nas, a którzy są zainteresowani zbiorami i działalnością MOB, kontynuujemy projekt, zapoczątkowany podczas pierwszego lockdownu, poszerzając go o kolejne propozycje
  • #DIYmuzem, to plastyczne rodzinne tutoriale przedstawione krok po kroku. 6 grudnia Muzeum zaprasza na tutorial wykonywania świątecznych ozdób, dekoracji i opakowań z cyklu „zrób to sam”.
  • #MOBon, to spotkania z pracownikami muzeum, którzy opowiadają o wystawach stałychi czasowych, a także przedstawią historie poszczególnych dzieł, zarówno prezentowanych na wystawach jak i przechowywanych w muzealnych magazynach. Z okazji Mikołajek zaprezentujemy opowieść filmową o świętym Mikołaju – jednym z patronów Bydgoszczy.

Szczególnym wydarzeniem będzie świąteczne lukrowanie  pierników z Jowitą Woszczyńską, bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie, która w trakcie warsztatów online, podzieli się z nami tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek. Dostępne będą trzy terminy: 11:00, 12:30, 14:00. Zajęcia odbędą się na platformie Zoom. Spotkania są płatne, materiały częściowo dostarcza muzeum, koszt pakietu dla uczestnika to 1zł. Płatność i odbiór pakietów w kasie Centrum Edukacji Muzealnej. Zapisy na zajęcia przyjmujemy drogą mailową promocja@muzeum.bydgoszcz.pl, płatności i odbiór pakietów można odbierać od 1 do 3 grudnia w godz. od 8.00 do 15.45, oraz 4 grudnia od 8.00-18.00.