logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszczanie obrali ster na Bydgoszcz
Za nami kolejna edycja jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez w mieście. W miniony weekend znów obraliśmy Ster na Bydgoszcz. To były dwa dni pełne wrażeń! Uwieczniliśmy to na zdjęciach – zobaczcie, jak bawili się bydgoszczanie.


Przez dwa dni na Wyspie Młyńskiej działała strefa relaksu i rekreacji. Można było skorzystać z bezpłatnych rejsów po Brdzie lub spacerów przyrodniczo-ekologicznych i historycznych. A w Młynach Rothera spotykaliśmy się z podróżnikami, którzy opowiadali o swoich fascynujących  przygodach z dalekich wypraw.

W sobotę w samo południe ruszył charytatywny wyścig kaczek, który przy Moście Kiepury zgromadził tłumy dopingujących bydgoszczan.

Przez kilka godzin gotowaliśmy zupę rybną w naprawdę dużym kotle…

 

A wieczorem, tradycyjnie, spotkaliśmy się pod sceną, na której wystąpili: Tadeusz Seibert, Alicja Szemplińska, Michał Szczygieł i Pawbeats oraz na afterparty duet Kalwi&Remi. Jedną z atrakcji był pokaz laserowy.

W niedzielę m.in. obejrzeliśmy pokaz mody letniej i plażowej, organizowany przez Zespół Szkół Handlowych, obejrzeliśmy występ teatru Vaśka i posłuchaliśmy koncertu orkiestry z Zespołu Szkół Żeglugu Śródlądowej z Nakła, która wystąpiła na barce MS Łokietek.

O 15:00 bydgoszczanie tłumnie zgromadzili się wzdłuż Brdy, aby dopingować zawodnikom biorącym udział w Wielkim Wyścigu Butelkowym. To punkt programu, na który zawsze wszyscy czekają. Niektórzy przygotowywali się do tego już od dawna! Na Brdzie spotkały się przeróżne łodzie zrobione z… plastikowych butelek. Nie zabrakło fantazji, również przy doborze strojów pływackich. Nagrody dla najlepszych wręczyła zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Niedzielny wieczór również zakończył się muzycznie. Tym razem były to szanty w wykonaniu zespołów: Trzy Majtki, Banana Boat i Orkiestra Samanta. I jak Wam się podobało?

Kolejny Ster na Bydgoszcz już za rok. Do zobaczenia!