logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz w wirtualnej rzeczywistości
Wyspa Młyńska, Opera Nova czy Katedra Bydgoska zrealizowana w technice wirtualnej rzeczywistości – 12 grudnia odbędzie się premierowy pokaz filmu „Bydgoszcz VR Dance Project”


12 grudnia w bydgoskim salonie wirtualnej rzeczywistości The Unreal VR (Wełniany Rynek) o godzinie 15.00 odbędzie się pierwszy, oficjalny pokaz filmu „Bydgoszcz VR Dance Project” zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości. Reżyserem filmu jest związany z regionem kujawsko-pomorskim reżyser, scenarzysta i operator Andrzej Cichocki, laureat Srebrnej Kijanki na bydgoskim festiwalu Camerimage za film „Las cieni”.

„Bydgoszcz VR Dance Project” to eksperymentalny film taneczny zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości, w którym tancerze wykonują specjalnie przygotowaną choreografię w otoczeniu najpiękniejszych zabytków Bydgoszczy. – W naszym filmie takie miejsca jak Rynek, Katedra Bydgoska, Wyspa Młyńska czy Opera Nova, zamienią się w scenografię baletowego spektaklu. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości i spojrzeć na miasto od zupełnie innej strony – mówi reżyser Andrzej Cichocki.

Choreografię do filmu wraz z Andrzejem Cichockim przygotowała tancerka i choreografka Anna Hop, związana m.in. z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, autorka choreografii do filmów i spektakli („Pupa” „Karnawał Zwierząt” „Bajki Ci opowiem”) . Partneruje jej Daniel Agudo Gallardo, występujący m.in. na deskach włoskiego Balletto del Sud w Lecce, obecnie członek zespołu baletu Opery Wrocławskiej.

Producentem filmu jest studio CinematicVR, mające na swoim koncie ponad 60 produkcji zrealizowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości, w tym filmy dla HBO Polska, TVN czy Amnesty International.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.