logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz partnerem najnowszego filmu Smarzowskiego
W czerwcowym castingu do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego wzięły udział tysiące bydgoszczan, których jesienią przyszłego roku zobaczymy na dużym ekranie. Zdjęcia do filmu potrwają jeszcze kilka miesięcy. W2 to jedna z największych polskich produkcji po 1989 roku. Partnerem produkcji jest Miasto Bydgoszcz.


Współpraca ze Studiem Metrage jest dla Bydgoszczy znakomitą szansą na realizację skutecznego marketingu terytorialnego. Film o roboczej nazwie „W2” już dziś budzi olbrzymie zainteresowanie, mimo że zdjęcia dopiero się rozpoczęły. Tak jak w przypadku poprzednich filmów Wojciecha Smarzowskiego, także „W2” ma szansę stać się artystycznym i rynkowym sukcesem.

Duża część zdjęć do najnowszej produkcji reżysera m.in. „Wesela”, „Drogówki” czy „Kleru” będzie kręcona na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego Ostromecko oraz w Starym Fordonie, ukazując tym samym walory tych miejsc. Przez blisko miesiąc, na przełomie września i października, ta część naszego miasta i należący do miasta pałac w Ostromecku staną się filmowym planem.


Aby przybliżyć bydgoszczanom tajniki filmowych produkcji, w ramach współpracy z miastem producent filmu zorganizuje dla mieszkańców „Dzień Filmowy”, podczas którego będzie można „od kuchni” poznać warsztat filmowców. Bydgoszcz prezentowana będzie także jako partner podczas konferencji prasowych i w innych materiałach promujących realizację „W2”. Dodatkowo – w czasie pobytu ekipy filmowej - planowana jest organizacja festiwalu filmów Wojciecha Smarzowskiego pn. „Kino Smarzowskiego – Bydgoszcz 2020”. Dla mieszkańców będzie to wspaniała okazja, aby bliżej poznać nie tylko największe dzieła wybitnego polskiego reżysera, ale także spotkać się z aktorami i twórcami.


Premiera filmu planowana jest na jesień 2021. Na ekranach zobaczymy plejadę najlepszych polskich aktorów, m.in. Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę i Andrzeja Chyrę. Będą wyraziste postacie, wątek miłosny, śmiech i płacz, a przede wszystkim kawał prawdy o nas samych, na który nikt nie pozostanie obojętny.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr, znany z takich filmów, jak: Bogowie, Boże Ciało, Wołyń, Róża. O scenografię zadbał Marek Warszewski, nagradzany m.in. za scenografię dla Miasta 44. Muzykę skomponuje współpracujący od lat ze Smarzowskim Mikołaj Trzaska. Producentami filmu są: bydgoskie Studio Metrage, bydgoszczanie Wojciech Gostomczyk i Janusz Hetman oraz wywodzący się z Bydgoszczy Janusz Bogaczyk. Rzecznikiem prasowym -  były bydgoski dziennikarz Marcin Kowalski.

Link do filmu TUTAJ.

 

fot. Marcin Szpak