logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoski tramwaj z klocków LEGO
Mateusz Wawrowski zbudował z najpopularniejszych klocków świata modele tramwajów Konstal. Wśród kilkunastu wersji z całej Polski znalazł się również skład w bydgoskich barwach. Projekt został zgłoszony do konkursu Lego Ideas i jeśli zyska poparcie fanów, to może trafić do sprzedaży na całym świecie.


Pasjonat LEGO Mateusz Wawrowski, który budowaniem z klocków zajmuje się od 24 lat, zgłosił do konkursu stworzone przez siebie tramwaje 105Na. W swojej kolekcji ma składy z różnych polskich miast, w tym z Bydgoszczy. W sumie cały projekt obejmuje 14 modeli, A wśród nich Konstal 105 Na+ 105NaD, który został wykonany w na wzór tych, które widzimy na bydgoskich ulicach. Każdy zaprojektowany został w skali 1:35,  co po przeliczeniu skali daje ponad 75 centymetrów długości.
 
Czy bydgoski Konstal z klocków LEGO zostanie oficjalnym zestawem? Projekt tramwaju został zgłoszony do konkursu Lego Ideas i jeśli zyska poparcie fanów klocków, to może trafić do sprzedaży na całym świecie. Lego Ideas to inicjatywa duńskiego producenta, która pozwala fanom klocków na stworzenie własnych zestawów. Projekt musi uzyskać 10 tysięcy głosów, by miał szasnę zostać oficjalnym zestawem, który kupimy w sklepie.
 
Głosować można TUTAJ.
 
Po zebraniu wymaganej liczby głosów, projekt przejdzie do następnego etapu gdzie poddany zostanie ocenie ekspertów LEGO.