logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

6 marca (wtorek) w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyło się III Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, w którym wziął udział prezydent Rafał Bruski. III Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych stanowiło niepowtarzalną okazję do integracji przedstawicieli sektora pozarządowego w Bydgoszczy, samorządu terytorialnego oraz specjalistów z wielu dziedzin.

Wydarzenie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych tą tematyką rozpoczęło się od występu artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie.


Forum było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu Prezydenta Miasta oraz Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową  2017 roku „Przechodzący przez rzekę”. Celem było promowanie organizacji które zajmują się działalnością społeczną. Prezydent wręczył dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu w dwóch kategoriach: za najlepszą inicjatywę oraz za najlepszą inicjatywę partnerską.  


Nagrodę finansową oraz dyplom w kategorii za najlepszą inicjatywę zdobyło Fordońskie Święto Niepodległości – Aktywny Senior, wydarzenie które zrealizowała Fundacje Dum Spiro Spero. Główną nagrodę w kategorii za najlepszą inicjatywę partnerską zdobyła inicjatywa utworzenia mieszkań wspieranych, którą realizuje Fundacja Inkubator Społeczny. Inicjatywa otrzymała nagrodę finansową oraz dyplom.

Po wręczeniu nagród uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, którym głównym tematem były oferty skierowane do NGO’sów.

Przed rozpoczęciem panelu dyskusyjnego o działaniach i możliwościach Bydgoskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego opowiedział Krzysztof Kosiński – który reprezentował stowarzyszenie „Podaj rękę“.

Podczas konferencji można było uzyskać wiedzę m.in. w zakresie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, uzyskać wsparcie specjalistów – prawnika, księgowej oraz doradcy kluczowego ngo. Ponadto podczas Forum prezentowały się organizacje w różnych formach: występów artystycznych, prezentacji, ulotek, bannerów, prezentacji w foyer. Każdy uczestnik otrzymał teczkę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi możliwości otrzymania wsparcia ngo w mieście. 

 

Forum jest miejscem corocznego spotkania organizacji, okazją do wymiany doświadczeń oraz skorzystania z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości.

Dziękujemy za Państwa obecność i do zobaczenia za rok!