logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wayne Iskam z Nagrodą za Wybitne Osiągnięcia na Camerimage
Nakręcił teledyski m. in. do utworów Bon Jovi, The Rolling Stones i Madonny. Wybitny amerykański reżyser i autor zdjęć Wayne Iskam otrzyma na tegorocznym Camerimage Nagrodę za Wybitne Osiągnięcia.


Wayne Isham pracował z takimi artystami, zespołami i wykonawcami jak The Rolling Stones, Michael Jackson, Judas Priest, Howard Jones, Rod Stewart, Whitney Houston, Pink Floyd, Faith Hill, Ricky Martin, Ozzy Osbourne, Keith Urban, Madonna, Bryan Adams, Megadeth, Janet Jackson, Sheryl Crow, Britney Spears, Def Leppard, Backstreet Boys, 3 Doors Down, Foo Fighters, Shania Twain, Enrique Iglesias, Moby, Muse, OneRepublic, NSYNC, Kid Rock, Kelly Clarkson, KISS oraz Will Smith. A to tylko niewielka część dokonań Ishama, który na zawsze zmienił oblicze branży wideoklipów.

Wayne Isham przyjedzie osobiście do Bydgoszczy, aby wziąć udział w Camerimage i odebrać Nagrodę za Wybitne Osiągnięcia w Dziedzinie Wideoklipów oraz spotkać się z uczestnikami festiwalu w trakcie seminarium z cyklu „Wideoklipy: Mistrzowie Prezentują”.

Kariera Wayne’a Ishama zawiera się w ponad trzydziestu latach wypełnionych po brzegi błyskotliwymi wideoklipami, z których część przeszła do historii, a także wspaniałymi filmowymi koncertami (Delicate Sound of Thunder Pink Floyd czy Quebec Magnetic Metalliki). W 2015 roku wyjechał wraz z zespołem System of a Down do Armenii, gdzie nakręcił oglądany przez 65.000 widzów z całego świata koncert upamiętniający setną rocznicę Ludobójstwa Ormian. Niedawno Isham pracował nad nowymi wideoklipami dla Neila Diamonda, a obecnie jest w fazie post-produkcji swojego pięćdziesiątego w karierze filmu koncertowego. Niedługo ukończy również prace nad nowym projektem dla Slayera.

Z racji tak niesamowitych osiągnięć Isham był wielokrotnie nagradzany. Pośród licznych wyróżnień można wymienić Latin Grammy Award w kategorii „Najlepszy krótki wideoklip” za She Bangs Ricky’ego Martina, MTV Video Music Award w kategorii „Wideoklip roku” za Piece of Me Britney Spears, a także przyznawane przez MTV Michael Jackson Video Vanguard Award. Niedawno Isham został uhonorowany na rozdaniu nagród CMT w kategorii „Najlepszy kobiecy wideoklip” za Church Bells Carrie Underwood.