logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wakacyjne Tournée w kinie
Kino Orzeł zaprasza bydgoszczan na wakacje do kina. Poza świetnymi pozycjami filmowymi czeka także kino familijne i tegoroczna nowość - Tournée Nowych Horyzontów, które rusza już 31 lipca.


Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty towarzyszy nam od niemal 20 lat. To największe tego typu wydarzenie w kraju, prezentujące odważne kino artystyczne, poszukujące nowych form wyrazu i wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu.
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, z przyczyn związanych z epidemią, proponuje nową, dodatkową formę wydarzenia. 31 lipca rusza Tournée Nowych Horyzontów, które potrwa do 2 sierpnia.
 
20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad, tym samym tworząc „festiwalową lukę” na przełomie lipca i sierpnia – w pierwotnym terminie imprezy. Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i skorzystać z popularności i energii festiwalu, zapraszając Nowe Horyzonty do Bydgoszczy. – pisze na swojej stronie Miejskie Centrum Kultury.
 
W programie Tournée pojawiły się trzy wyjątkowe, festiwalowe tytuły, które nie miały jeszcze swoich premier kinowych w Polsce:
•    „Przynęta”, reż. Mark Jenkin – zwycięzca 19. edycji Nowych Horyzontów
•    „Ema”, reż. Pablo Larraín – przebój nadchodzącej edycji festiwalu
•    „Liberté”, reż. Albert Serra – jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji NH.
Cały program dostępny jest na stronie wydarzenia, link TUTAJ.

Miejskie Centrum Kultury zaprasza także na „Wakacje z kinem Orzeł”, czyli kino familijne. Do końca sierpnia w repertuarze kina pojawiać się będą filmy, na które można przyjść całymi rodzinami. Bilety kosztują tylko 10 zł, niezależnie od wieku. W najbliższy poniedziałek o 14:30 wyświetlany będzie film pt. „Naprzód”. Więcej informacji o filmie znajdziecie TUTAJ.

Cały repertuar kina Orzeł dostępny jest TUTAJ.