logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W hołdzie Andrzejowi Przybielskiemu
Wybitni muzycy jazzowi nagrali drugą już płytę w hołdzie Andrzejowi Przybielskiemu. Premiera krążka odbędzie się w piątek 3 listopada w Miejskim Centrum Kultury podczas koncertu.


W ubiegłym roku sześciu wybitnych trębaczy uczciło pamięć znakomitego bydgoskiego muzyka jazzowego, trębacza związanego z polską sceną awangardową i free jazzową, Andrzeja Przybielskiego (1944-2011), nagraniem płyty z nowymi aranżacjami jego kompozycji.

W listopadzie 2016 roku miał swoją premierę album „Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 1”, zrealizowany w miejscu, w którym artysta żył i tworzył. W sesji nagraniowej, sześciu trębaczom (Maciej Fortuna, Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk) towarzyszyła sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).

3 listopada (piątek)  w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się premiera drugiej odsłony albumu dedykowanego bydgoskiemu trębaczowi - "Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2”.

Na tegoroczne wydawnictwo złożą się DVD z zapisem koncertu premierowego pierwszej odsłony albumu oraz CD z kompozycjami autorstwa Andrzeja Przybielskiego i przez niego granymi, a także utworami improwizowanymi, które nie znalazły się na pierwszym albumie.

Tribut to Andrzej Przybielski -03.11.2017 / Piątek / 19:00, sala kinowo-widowiskowa MCK

Wstęp: 30 PLN Bilety do nabycia w kasie MCK

UWAGA! Każdy uczestnik koncertu otrzyma pamiątkowy egzemplarz dwupłytowego albumu